Sodiaagimärgid I

Sodiaagimärgid I

Jäär – Mesha (14.04-15.05)

Jäär on iseseisev, jõuline ja tugev persoon. Jääralik inimene on dünaamiline, agressiivne ja võistlushimuline, kes näitab oma tegemistes initsiatiivi. Neil on loogiline, faktipõhine ja jäärapäine suhtumine, st nad on pioneerid, kes kui milleski on veendunud, viib oma idee ellu. Nad on tahtejõulised ja impulsiivsed. Neil on tugevad emotsioonid ja kired, mida nad üldjuhul suudavad kontrollida. Nõrgestatud Jäära mõjuga inimesed võivad olla vihased, impulssiivsed ja manipuleerivad, surudes teistele peale oma ideid ja tahet. Sellised inimesed juhinduvad oma impulssidest ja instinktidest.

Nad on visad argumenteerima ja vaidlema teistega, kuid vägivallaga lõpeb situatsioon harva. Nad võivad olla ehtsad nartsissid, kelle jaoks maailm keerleb ümber nende enda EGO. Planetaarselt juhib Jäära planeet Marss ja majadest kuulub Jäära võimu alla esimene maja.

 

Sõnn – Vrishabha (15.05-15.06)

Sõnn on fikseeritud ja maine. Olles teine märk, annab see tugeva partneritunnetuse ja oskusliku tunnete keeles rääkimise oskuse. Sõnni tüüpi inimesed otsivad tasakaalu ja harmooniat nii isiklikes suhetes kui ka keskkonnas. Nad on väga stabiilsed, vastupidavad ja kindlameelsed.

Neil on tugev ilutunnetus, mistõttu võivad neist saada edukad artistid ja poeedid. Nad on tihtipeale atraktiivsed, eriti nooremas eas, kus nad jumaldavad eelkõige iseend. Nad võivad olla äärmiselt omandihimulised ja olla head äriinimesed, pankurid või omandada palju materiaalset vara.

Nad võivad olla materialistid ja sensualistid, kellele meeldib mugavus ja luksus. Nende meeled on keskmisest paremini arenenud. Vihastuda ja andestada on neil raske ning võivad olla õelad inimeste suhtes, kellega neil pole eelnevalt kokkupuuteid olnud. Nad omavad head mälu, aga oma sentimentaalsuse tõttu võivad klammerduda minevikku. Neile meeldivad meelelised naudingud.Sõnnid väärtustavad stabiilset ja õnnelikku abielu. Nad on väga pühendunud ja romantilised partnerid.

 

Kaksikud – Mithuna (15.06-15.07)

Kaksikul on Merkuuri positiivsed küljed ja Kaksikud on muutlik märk. Olles kolmas märk, annab see Kaksikule väga energilise natuuri, kes otsib muutusi ja variatsioone elust. Need, kelles Kaksikud on domineeriv märk, on tihti närvilised ja paigalpüsimatud.

Kaksikutel on nutikust ja mentaalset energiat. Kaksikud on äärmiselt kohanemisvõimeline, kulutades selleks palju mentaalset energiat ja põletades end läbi. Neil on nutikas intellekt,  hea kõnevõime ja keelekasutus. Neist võivad saada luuletajad, kirjanikud, ajakirjanikud, programmeerijad või mõne muu suhtlemist eeldatava eriala esindajad.

Kaksikud  oskavad hästi hallata informatsiooni ja statistikat. Nad armastavad teadmisi. Kaksikul on soov teha kõike, olla “Jack of all Trades, Master of None”. Ta teeb, aga ei tee ka. Kaksikud soovivad jagada teistega oma ideid ja teadmisi. Kaksik on mobiilne ja liikuv. Isiklike suhtete mõttes võib siduda end korraga mitme inimesega. Nad on seksuaalselt aktiivsed  ja armastavad stimulatsiooni ja variatsioone. Huvi tehnika, meedia, andmete ja infosuhtluse vastu teeb neist head ajakirjanikud, uurijad, insenerid ja teadlased.

Kaksikule meeldib kõik, mis stimuleerib nende närvisüsteemi, mille tõttu on oht muutuda tundlikuks või neurootiliseks. Nende intellektuaalne vastupidavus võib muuta neid ebausaldusväärseteks, kui murduvad mentaalse pinge all. Kaksikud võivad olla otsustamatud, mis tõttu ei kanna ükski nende idee vilju. Nad on sodiaagimaailma kõige muutlikumad tüübid ja nad liiguvad seni kuni nende energia otsa saab.

 

Vähk – Kartaka (15.07-17.08)

Vähki juhib planeet Kuu ja on kardinaalne veemärk. Olles neljas märk, sümboliseerib see mentaalset ja emotsionaalset tasakaalu. Vähid on avatud, sõbralikud, sümpaatsed, hoolivad inimesed, olles märgiliselt „emalik“ märk.

Sünnikaardis esindab Vähk isiku ema. Vähk väärtustab inimsuhteid, tunnete ja emotsioonide vahetusi, eriti intiimsel ja personaalsel tasandil. Neil on palju sõpru, kelle eest neil meeldib hoolitseda, sest neist kiirgab emalikku soojust. Vähid otsivad populaarsust ja on tundlikud teiste inimeste tujude osas, läbi mille võivad nad saavutada sotsiaalse või poliitilise mõjuvõimu ja tähtsuse. Vähk võib olla üliemotsionaalne, tundlik, häbelik ja klammerduv.

Vähk armastab oma kodu, perekonda, kommuuni, riiki või regiooni, kus nad elavad. Vähk on pühendunud, armastavad ja tundlikud oma ümbritseva keskkonna suhtes. Neil on suur kujutlusvõime ning neid võivad juhtida suured alateadlikud reaktsioonid ja ilmingud. Neile on iseloomulik hellus ja kahjutus ning nad võivad muutuda liialt kaitsvaks ja argpükslikuks.Kohati võivad nad olla tahtejõuetud, kellel puudub julgus ja initsiatiivikus. Kohe, kui nad tunnevad teistega ühtsusetunnet, tekib neis julgus ja initsiatiivikus olla liider ja juht, kes särab just kui Kuu.

 

Lõvi – Simha (17.08-17.09)

Lõvi juhib planeet Päike, mis on kogu päikesesüsteemi valgusallikas. Olles viies märk, tahab Lõvi harmooniat ja korda enda isiku suhtes. Neil on tugev isikutunnetus, karakter ja tahtejõud. Nad teavad, kes nad on ja mida nad elult soovivad. Nad on uhked, julged, ambitsioonikad ja aristokraatlikud.

Lõvid on tugevad ja võtavad asju isiklikult, käitudes dramaatiliselt ja arrogantselt. Lõvile meeldib tõmmata tähelepanu ja rääkida palju endast või oma ideedest. Lõvile meeldib sotsiaalsetes situatsioonides särada ja domineerida. Lõvid väärtustavad tähelepanu, austust ja tunnustust. Nad on suure hingega isiksused, kellel on tugevad printsiibid ja särav intellekt. Lõvid käituvad väärikalt ja suhtuvad ellu filosoofiliselt.

Lõvi süda on suur ja neil on oht kannatada liialt tugevate emotsioonide käes. Partnerlussuhtes ei pruugi olla rahulolevad, sest neil on soov oma partner endale allutada. Selline käitumine toob suhete suuri probleeme.

Nad võivad kannatada ka oma suhetes lastega, kuna ei anna neile piisavalt iseseisvust. Lõvile meeldib teisi juhtida, sp teisi liigselt domineerides tekitavad Lõvi liigse vastupanu. Kui nad oskavad oma uhkust kontrollida, suudavad nad üle saada elu tõusudest ja mõõnadest. Lõvidel on enda ja ümbritseva suhtes äärmiselt kõrged standardid.

 

Neitsi – Kanya (17.09-18.10)

Neitsi tähistab Merkuuri negatiivseid omadusi ja on muutlik maamärk. Neitsil on tugev intellekt ja faktitunnetus. Nad omavad rohkem Merkuuri füüsilisi omadusi, näiteks trenni tegemine, mis on kognitiivselt motoorne tegevus. Neitsi teadmised on suuresti praktilised ja nad omavad teadmisi tähtsusetutest faktidest. Neitsite omandatav informatsioon on alatihti seotud mingisuguse teooriaga, mis avaldub praktikas.

Neist saavad head käsitöölised või artistid, kuna neil on tugev ruumi- ja detailitunnetus. Neitsi artistlikkus avaldub heas distsipliinis ja enda emotsioonide projekteerimises. Neis on rohkem metoodilisust kui karismaatilisust. Neitsid on tihti pedandid.

Omades tundlikku ja muutlikku meelt, võivad nad käituda neurootilisteks. Neitsi võib kannatada närvihaiguste käes, muutes teda füüsiliselt nõrgemateks. Neid tabavad kroonilised haigused, eriti, mis on seotud närvisüsteemiga.  Vanemad eas on nad tihti teises äärmuses ja on seotud liialt seksuaalsete tegevustega. Neitsi on väga detailne, mis tõttu kritiseerib tähtsusetult palju.

Kaalud – Thula (18.10-18.11)

Kaaludel on omane Veenuse positiivsed küljed ja see on kardinaalne õhumärk. Olles seitsmes märk, annab see edu juhtimisel, võimul ja ideede teostamisel. See on tugev reformistide, revolutsionääride ja prohvetite märk. Kaaludel on suur harmoonia-, õigluse- ja tasakaalutunnetus.

Kaalud tahavad kogeda “maapealset taevast”. Nad on tundlikud, inimlikud ja võimelised mõjutama inimmasse. Nende suund on poliitiline, sest neile meeldivad inimesed. Kaalude idealism peegeldub tihti kunstis ja artistlikkuses, mille abil nad liiguvad muutuste rüppes ideaalide poole.

Kaalud naudivad kuulsust ja tuntus, nad naudivad, kui neil on palju austajaid. Kaalud on atraktiivsed ja karismaatilised isikud, võivad edastada seksuaalseid signaale, on flirtivad, sageli kutsutakse neid sodiaagi Don Juanideks. Tihti ei morjenda neid kodune ega perekondlik elu, aga Veenuse juhtimise all nad naudivad ilu ja harmooniat enda ümber. Neile meeldivad ilusad ja kuulsad inimesed. Oma mõtlemiselt on nad „peaga pilvedes“, mis tuleneb ka selle märgi elemendist – õhk.

Nad on tõeliselt sotsiaalsed isiksused, kes tahavad endast märki maha jätta ning läbi inimsuhete ja äri neil ka tihti see võimalus tekib. Kaalud on võimekad juhid ja oskavad teisi mõjutada, kuid samas võivad nad kaotada oma MINA eesmärkide saavutamisel.

 

Skorpion – Vrischikha (18.11-16-12)

Skorpion on fikseeritud veemärk ja teda iseloomustavad Marsi negatiivsed omadused. Olles kaheksas märk, näitab see stabiilsuse vajadust sügavamal ja psüühilisemal tasandil. Skorpion on äärmiselt müstiline ja omapärane märk. Need inimesed on tihti sõdurid, politseinikud või atleedid. Skoprionile meeldib kasutada oma füüsilist jõudu, et saavutada oma eesmärke.

Skoprion on väga maskuliinne ja jõuline, mistõttu neile meeldib aktiivne eluviis, näiteks füüsilise trenni tegemine. Vaimsel tasandil suudavad nad teostada sügavat uurimistööd, millest johtudes võivad saada neist head kirurgid ja keemikud. Arenenumad Skorpionid on head psühholoogid, kellele meeldib uitada inimmõistuse sügavustes. Neid huvitab okultism ja jooga. Nad näevad elu „must-valgelt“, mille tõttu on elu neile just kui hea ja kurja võitlus.

Skorpionile on kinnisideeks energiate liikumine. Skorpion pole edev eputis ja ta eelistab toimetada „telgi taga“, et mitte end liialt kiirelt paljastada. Skorpion on intensiivne, salajane, introvert ja vahel psühholoogiliselt või vaimselt kahjustada saanud. Skorpioni aktiivne alateadvus hoiab nende emotsioonid selge ja puhtana, et mitte jääda emotsionaalselt paigalseisvateks ja destruktiivseteks.

 

Ambur – Dhanus (16.12-15.01)

Ambur omab Jupiteri positiivseid omadusi, olles muutlik tulemärk. Üheksanda märgina näitab see graatsilisust, kasulikkust, täiuslikkust ja harmooniat, mis väljendub nende tegudes. Ambur väljendab end „Guruna“ ja kõiketeadjana, kes on optimistliku ja laialivalguva elufilosoofiaga. Tal on tugev õigluse ja filosoofiatunnetus. Ambur on soe ja sõbralik inimene, kes otsib elu mõtet.

Amburil on lihtne end tähtsaks teha, olles seotud mitmete sotsiaalsete muutustega ühiskonnas. Vastupidiselt, võivad nad olla liialt tavalised ja seadusekuulelikud ja järgida mingisugust dogmaatilist ideed. Amburist võib saada advokaat, religioosne juht või edukas ärimees. Nad on lahked, kuid normide ja tavade piirides.

Amburil on tugev kriitikameel ja arvamus, mis teeb neid ennast õigustavaks. Nad on teiste suhtes väga diskrimineerivad ja vigade otsijad, mistõttu on neil raske olla enesekriitilised. Ambur on väga sportlik ja neile meeldib loodus ja ruumivälised tegevused. Amburil on raske paigal püsida ja ta imeb endasse palju uut infot ja teadmisi, et täita pakatavat janu teadmiste järgi.

Amburil on keskmiselt rohkem õnne, seega tuleb neile elus asjad justkui kergemalt kätte. Amburi entusiasm ja optimistlikkus tekitab neile palju häid ja pühendunuid sõpru. Nad on materiaalses maailmas edukad, kuid ainult sellepärast, et nad järgivad mingisugust vaimset filosoofiat.

Kaljukits – Makara (15.01-13.02)

Kaljukits esindab Saturni negatiivseid omadusi, olles kardinaalne maamärk. Kümnenda märgina sümboliseerib see võimu, korda ja organisatsiooni. Kaljukits esindab saavutuste tõuse ja mõõnasid. See on praktilise realisatsiooni märk. Materiaalsel tasandil tekitab see ilmalikku ja põikpäiset olekut, mis võib viia äärmise isekuseni.

Vähemarenenud Kaljukits võib olla näiteks farmer, kes ei tea midagi muud, kui põllumajandusest. Arenenumad Kaljukits võib olla head ärimees, kelle jaoks liigne kulutamine on tabu. Kaljukitsele meeldib koguda materiaalseid väärtusi millegi suurema omandamiseks. Oma olemuselt on Kaljukits töökas, järjekindel ja sihiteadlik, et saavutada elus suuri asju. Kaljukits töötab palju, mille käigus õpib väärtustama kõike, mis tuleneb tema enda pingutuste tulemusena.

Nad alustavad aeglaselt ja tunnetades raskusi oma teel, võivad saavutada edu, sest raskuste ületamisest saavad nad energiat, mis motiveerib neid edasi pürgima. Kaljukits on kitsarinnaline oma eesmärkides, mis teeb neid mingite eesmärkide suhtes väga ambitsioonikateks. Äris on nad kavalad ning neile sobib teadus- ja tehnoloogiaalased töökohad ja tegevused.

Loomuselt on Kaljukits konservatiiv, kellel suur karmaline pagas tuleneb traditsioonidest ja kultuurist. Nad peavad õppima alistuma ja olema enda vastu leebemad. Kaljukits hoiab distantsi oma emotsioonidest, sest viimased võivad segada ja takistada eesmärkide elluviimist.

 

Veevalaja – Kumbha (15.02-15.03)

Veevalaja esindab Saturni positiivseid omadusi, olles fikseeritud õhumärk. Üheteistkümne märgina esindab see märk kogukondi, gruppe ja vajadust mõista individualismi tähendust. Veevalaja on sodiaagimärkidest kõige enesekriitilisem. Vaimsemal tasandil leidub neis kõige rohkem usku ja suutlikkust suruda alla oma EGO kõrgema eesmärgi tarvis. Maisemal tasandil on neil keskmiselt rohkem usku ühtsusesse ja kollektiivsusesse, mis tõttu ei sea ta oma ego ja vajadusi grupi vajadustest kõrgemale.

Veevalajale on omane teha kõike, mida keelatakse ja ignoreerida kõike, mida öeldakse. Seetõttu võib ta olla segaduses ning tema energia ei saa vabalt voolata. Neile meeldib end ohverdada suurema headuse nimel, st Veevalaja on inimlik ja humaanne märk.

Veevalajale meeldib radikaalsus ja äärmuslikkus, mistõttu võivad nad olla allumatud ja mässumeelsed. Neile meeldivad asjad ja situatsioonid, mis ei vasta ühiskonnas kehtivatele tavadele ja normidele. Kui neil on millessegi usku, käituvad nad isetult.

Kriminaalses maailmas võivad saada neist juhtfiguurid, just allilma varjatuse ja taunitavuse tõttu. Veevalaja on  oma tegevustes ekstsentriline ja killustunud. Nad ei ole karismaatilised ning poliitilisel maastikul puudub neil läbilöögivõime. Jällegi, oma usu ja pühendumusega on nad tihti edukad usulistes ja õpetlikes valdkondades. Tõeni viib neid intuitsioon.

 

Kalad – Meena (15.03-15.04)

Kalades ilmnevad Jupiteri negatiivsed omadused, olles muutlik veemärk. Kaheteistkümne märgina esindab see kõike kollektiivset, kuid mitte väga loogilisel ja proportsionaalsel moel. Kalad on emotsionaalsed, laialivalguvad, intuitiivsed ja suurepärase kujutlusvõimega.

Nad on entusiastlikud, kuid mitte piisavalt, sest kui neile meeldib teisi mõjutada, on neid endid väga lihtne mõjutada, mis teeb neid haavatavateks. Nad on sõbralikud ja suhtlejad, kellele meeldivad erinevad inimesed. Kalad on teistest kergesti sõltuvad või panevad teised endast sõltuma. Olemuselt on nad väga sentimentaalsed ja kergesti tunnetega mõjutatavad, isegi ebasiiraste tunnetega. Sõbralik ja kaastundlik, kuid ka ennast haletsev, mis tekibki, kui elus on mõõn.

Neile meeldib nostalgitseda ja hoida kinni kõigest, mis tekitab neile vähegi emotsionaalset laengut – olgu mälestus halb või hea. Neil on palju usku headusesse ja spiritaalsusesse. Kalad naudivad head muusikat ja neist saaksid hea muusikud. Kalad ei sea endale piire ning neil puudub oma tegevustes selgus ja praktilisus. Neid on raske mõista. Olles muutlik ja emotsionaalne märk, on neil oht emotsionaalseteks ja närvisüsteemi häireteks.

Neis puuduvad juhile ja liidrile omased tunnused, kuid neist saaksid hea promootorid ja järgijad. Võimalik on madal enesehinnang, mille tõttu võivad neil tekkida ebareaalsed ideed, et oma eesmärke saavutada. Neil on erinevatest mõnuainetest kerge sõltuvusse jääda, kuna neil puudub kriitikameel ja suutmatus kontrollida oma kujutlusvõimet. Siis kui nad saavad nende kahe asjaga hakkama, peegeldub neist loova lõbutseja hing.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kommentaare pole

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.