Rahu-Ketu uus tsükkel alates 04.2022 osa II

Rahu-Ketu uus tsükkel alates 04.2022 osa II

Rahu ja Ketu vahetavad märke 04.2022, liikudes Jäära-Kaalude teljele. Rahu ja Ketu liiguvad märkides 18 kuud, mis on ajalises mõttes pikk transiit. Kõige pikem transiit on Saturnil, mis liigub ühes sodiaagimärgis ~3 aastat. Rahu-Ketu telge tuntakse ka kui karmalist telge, sest toob enesega kaasa saatuslikuse nüansi. Elus juhtub tihti see, mida me ei oota ja ei juhtu see, mida ootame – see on Rahu-Ketu telje efekt.  Järgmise aasta märtsis, mil saab tsükkel Sõnni-Skorpioni teljel läbi, tulevad ekraanile uued väljakutsed ja olukorrad ja seda seekord siis Jäära-Kaalude sodiaagimärkide kokteilist tulenevalt. Siinkohal on mõistlik märkida, et prognoose igale märgile ei tule, sest see oleks õhku tulistamine. Selle asemel kirjeldan ära tähtsamad märksõnad ja tõlgendan transiiti neist lähtuvalt.

Eelmises artiklis oli Rahu liikumine Jääras, siis nüüd on Ketu liikumine Kaaludes. Ketu transiidid on alati materiaalses mõttes pingelised, kuid spirituaalses mõttes arendavad, sest Ketu eemaldub egoteadvusest ning suunab fookuse mina-üleseks, kollektiivseks vaatluseks. See aitab eemalduda illusioonist ja näilikkusest, mille tagajärel saavutame psüühilise selguse ja lihtsuse.

Kuna Rahu-Ketu ei ole füüsilised planeedid, vaid astronoomilised punktid taevas, siis astroloogilises mõttes nimetatakse neid varjuplaneetideks. Varjuplaneedid on kui kameelionid, mis võtavad vormi ja kuju vastavalt keskkonnale. St Rahu ja Ketu väljendavad end tulenevalt märgist ja selle valitsejast. Artikli kontekstis käitub Rahu kui Marss (Jäär) ja Ketu kui Veenus (Kaalud).

Kaalude sodiaagimärk: tasakaal, võrdsus, kompromiss, kokkulepe, harmoonia, kohanemine, inimsuhted, kaubandus, kaupleja, tet-a-tet, tehing, partnerlus, diplomaatia, vahetus, lepingud, abielu, teistele keskendumine, vastastikku kasulik, usaldus, sotsiaalne õiglus, polaarsused (hea-halb, must-valge).

Ketu: vabanemine, tühjus, vaakum, lõikav, killustatus, hoomamatu, piiritu, puudumatu, seisuta, vaatleja, esoteerika, kaos, isolatsioon, amneesia, peata olek, hüljatus, hoolimatu, alla andmine, lootusetus, juuretus, lahustumine, lühis, distants, kiretu, seosetu, tolm, lahutus, vaimsus, müstika, murd, vastupanu puudumine

Ketu liikumine Kaalude märki toob kaasa teatud apaatsuse, sest inimesele enam ei paku pinget Kaalude sõnastik. Te ei klammerdu, sest Ketu tekitab arusaamise, et “olen siin olnud ja seda teinud ja siin pole midagi uut”. Ketu lisab loomupoolsed oskused läbirääkimisteks, kontakti loomiseks ja kokkulepete saavutamiseks (Kaalude sodiaagimärgi peamised nimetajad). Läbite erinevate inimestega, kuid sellega ei kaasne emotsionaalset seotust ja klammerdumist. Olete suuteline, kuid eemalolev. See aeg võimaldab vaadelda oma suhteid eemalt ja emotsioonitult. Ketul on võime lõigata ootamatult ja julmalt läbi seotused, mis olid meie eludes aastaid. Kui mingi inimsuhe ei teeni isiklikku spirituaalset huvi, siis see suhe kaob. Ketu annab selle jõu vabanemiseks, lahti laskmiseks.

Ketu on alati vastastikkus dünaamikas Rahuga, mis Jäära liikudes suurendab inimese individualiseerimist, mille üheks etapiks on teistest eemaldumine. Et saaksime teljel liikuda enesele lähemale, peame esmalt kaugenema teistest. Ketu annab selleks tõuke, sest Rahu tahab individualiseerida. Aegadel, mil põrume ja kogeme takistusi, langeme tagasi Ketu turvalisse rüppe, st oleme järeleandlikumad, kompromissialtimad, arvestavad jne. Oleme ja loome tasakaalu, kuid pole kohal, st tekib apaatsus ja rahulolematus. Ja tsükkel algab uuesti püüdega eemalduda teistest, et pürgida lähemale endale.

Ketu liikumine Kaaludes toob kaasa teatava jämeduse Veensulike elementide loomisel ja korrastamisel. Disainil ja dekoratsioonil puuduvad Veenusele omane tundlikkus ja tasakaal ilu erinevate elementide vahel. Loodud ilu ja kunst võib olla korrapäratu ja ebatavaline. Sotsiaalses mõttes lähenetakse inimsuhetele samuti omapäraselt, kohati kaootiliselt ja ootamatult. Ketuga kaob Veenuse harmoniseeriv ja tasakaalustav efekt, mis võib tuua kaasa ebatasaalu ja piinlikkuse, vähemalt ajutiselt. Kui mingi planeet asub Kaaludes, siis toob see kaasa kiretuse ja tuimuse planeediga seonduvalt, sest planeedi energia on justkui vaakumis ega saa end väljendada.

Rahu-Ketu töötavad alati koos, vastastikmõjus, mille tõttu on järgmised 18 kuud  Jäära-Kaalude teljel pidev pendeldamine. Eelkõige on Rahu-Ketu transiidiga nähtav suurem individualiseerimine ja sõltumatuse saavutamine. Olla iseseisev ja seotud samaaegselt. Alusta eneseks saamisega.

Transiit on mõjukas neile, kellel käimas Rahu-Ketu perioodid või kui Jääras ja Kaaludes asuvad planeedid, mille periood on käimas. Kindel on see, et külmaks ei jäta Rahu-Ketu transiidid kedagi.

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,