Planeedid I

Planeedid I

Päike

Hindu astroloogias on Päike tsenter, keskpunkt päikesesüsteemis. Sellest tuletatuna sümboliseerib Päike kõiksuguseid keskseid elemente, nt keskvalitsus, ülemus, juhtkond. Inimeses sümboliseerib Päike hinge. Päike on valguseallikas ning valgus teistele planeetidele.

Astroloogias sümboliseerib Päike energiat, seega inimese energilisust ja vitaalsust saab lugeda Päikese seisust kaardis. Päike esindab hinge, EGO ja inimese keha. Päike on kõige paremini väljendatud Jäära märgis, kus see on kõrgendatud seisus (ucca). Vastupidine efekt tekib kui Päike on Kaaludes, seega on ta nõrgestatud seisus (nīca). Sodiaagimärkidest valitseb Päike Lõvi ja majadest viiendat maja.

Märksõnad: Ise, maskuliinsus, tulevik, hing, füüsiline keha ja tervis, süda, elujõud, julgus, ambitsioon, uhkus, väärikus, ego, vitaalsus, tahtejõud, vastupidavus, eneseteadlikus, võim , elu, tervis, ehted ja riided, inspiratsioon, loovus, juhtimine, isa, õpetajad, seadus ja kord, ülemused, poliitilised liidrid, kuningad ja presidendid. Päikeses on viha, aga ainult hetkene. Tema element on kuld ja ilmakaar on ida.

Päev: Pühapäev
Juhib: Lõvi Kõrgendatud olek: Jäär Nõrgendatud olek: Kaalud
Otsene tugevus: Kümnes maja.

Kuu

Kuu on meile lähedane ja see peegeldab Päikese valgust. Kuu on kõige nähtavam planeet inimsilmale. See ei põleta meie silmi ega ei ole peidetud kuskil Universumi sügavustes, nagu teised planeedid.

Vastupidi, Kuu on väga lähedal ja seega väga isiklik, näidates end täielikult. Kuu on väga meeldiv, lähedane ja oluline, st see planeet on väga olulisel kohal Hindu astroloogias. Kuu juhib meelt, emotsioone, tundeid, hoolitsemist, emadust ja elu. Nõrgestatud Kuu mõjutab suuresti inimese isikut, muutes inimest kurvaks, agressiivseks või küüniliseks. Samalt, tugevdatud Kuu kaardis muudab inimese abivalmiks, rahulikuks jne.

Parim Kuu postioon asub Sõnni märgis, kus Kuu on kõrgendatud seisus (ucca). Vastukaaluks, Skorpion on Kuule kõige ebameeldiva asetus, kus tema energiad on nõrgestatud (nīca). Kuu juhib Vähi märki ja seega maja, milles Vähk asub.

Kui loome astroloogilises mõttes “kuukaardi”, st vaatleme sünnikaart kui asetame Kuu esimesse majja. Nõnda saame aimu isiku emotsionaalsest filtrist – mis prillidega inimene elu kogeb.

Märksõnad: Rahulikkus, vaikne, peegeldav, naiselik, öö, emotsioonid, tundlikus, hoolitsemine, turvatunne, minevik, käitumismustrid, ema, emadus, avalikus, sisemine rahulolu, raha, üldine heaolu, kodu, vesi, harjumused, alateadvus, kasv lapsepõlves, viljakus, rinnad, menstruatsioonitsükkel, silmad, kopsud, vedelikud ja hooldusõed. Ilmakaartes iseloomustab Kuud kirde suund ja tema element on hõbe.

Päev: Esmaspäev
Juhib: Vähk Kõrgendatud olek: Sõnn Nõrgestatud olek: Skorpion
Otsene tugevus: Neljas maja.

Marss

Marss tähendab sõdalast. Teda iseloomustab agressiivsus, relvad, seadusetäitmine, hädaolukorrad, energia, juhuslikus, viha ning tema värv on punane. Meis kõigis on olemas kiirust ja operatiivsust kiireks tegutsemiseks.

Näiteks, me reageerime kui näeme klaasi põrandale kukkumas või kui keegi saab vigastada, jookseme appi. Marss on seotud verega, kas põhjustades ise seda või sulgedes seda. Sõduri relvast saab keegi surma, et päästa inimelu.

On oluline kasutada Marsi energiat õigesti. Nõrk Marss muudab inimese loivaks ja väsinuks, kergesti ärrituvaks ja reageerivaks. Marss aspektib kolme märki – neljandat, seitsmendat ja kaheksandat märki edasi enda positsioonist. Marss esindab energiat, vastupidavust, inimese vendi ja meessoost sõpru.

Marss on kõige paremini asetatud Kaljukitses, kus see on kõrgendatud olekus (ucca). Vastupidine efekt ehk nõrgestatud olek on Marsil Vähi märgis (nīca). Marss juhib Jäära ja Skorpioni märki ning neid maju, kus antud märgid asuvad.

Märksõnad: Energia, tegu, kirg, mees, mõju, julgus, tugevus, motivatsioon, viha, vägivald, pühendumus, jultumus, vigastused, õnnetused, sõjad, keemia, tuli, operatsioonid, initsiatiiv, tehnilised ja meditsiinilised võimed, sport, sportlased, kaitsevägi, politseid, füüsiline tugevus, musklid, veri, seksuaalne vitaalsus, relvad, masinad, konfliktid, isekus, kriminaalsus, eesmärgile orienteeritud teod, eneseõigustus, maa, kinnisvara, vennad, vaenlased, teadus, instrumendid, noad. Tema element on vask ja ilmakaar lõuna.

Päev: Teisipäev
Juhib: Jäär ja Skorpion Kõrgendatud olek: Kaljukits Nõrgestatud olek: Vähk

Otsene tugevus: Kümnes maja

Merkuur

Merkuur on nooruslik ja ebaküps. Merkuur on läbirääkija, seega see näitab meie oskust olla diplomaat, läbirääkija, müügimees või osav valetaja. Merkuur juhib igasugust tüüpi suhtlemist – nii kirjas kui keeles.

Hea Merkuur kaardis annab head võimalused teha karjääri aladel, mis hõlmavad endas rääkimist, õppimist, mõtlemist ja teisi hariduslikke tegevusi.

Halb Merkuur kaardis muudab inimese lolliks või ebatavaliseks oma mõtlemistes. Merkuur, olles nooruslik, pole kunagi milleski kindel. Ta on oma olemuselt väga kergeusklik poiss, keda on lihtne mõjutada. Merkuur näitab alati inimese mõtlemisvõimet, mida Sanskriti keeles nimetatakse „Buddhi´ks“ või intelligentsuseks.

Sanskriti järgi on Merkuuri nimi „Buddha“, mis tähendabki intelligentsi. Merkuur esindab kõne, intellekti ja inimese sõpru. See on väga kohanemisvõimeline ja uudishimulik planeet. Kui nõrgestatud, võivad esineda kõnehäired ja halb otsustusvõime. Vastukaaluks hästi asetatud Merkuur muudab inimese nutikaks, kerglaseks ning oskuslikuks.

Merkuuri parim märk on Neitsi, kus see on kõrgendatud olekus. Vastukaaluks Kalade märgile, kus Merkuur on nõrgestatud seisus. Merkuur juhib Neitsi ja Kaksikute märki ja samuti maju, kus need märgid asuvad. Tema element on pronks, ilmakaar põhi ja värv roheline.

Märksõnad: Jutukus ja taktitunne, kauplemine, matemaatika, editor ja avaldaja. Kõrgelt arenenud argumenteerimis-ja analüüsivõime. Intelligents, teadmised, kõne, haridus, suhtlemine, huumor, müük, ideed, mõtted, kool, analüütiline ja ratsionaalne mõistus, kognitiivne intelligents, nooruslikus, tõde, telefonid, televisioon, arvuti, reisimine (lühimaa), lapsepõlv, naabrid, kaksikud, astroloogia, närvisüsteem. Esindab mälu, kurku, käsi ja onusid.

Päev: Kolmapäev
Juhib: Kaksikud ja Neitsi Kõrgendatud olek: Neitsi Nõrgestatud olek: Kalad
Otsene tugevus: Esimene maja.

Jupiter

Bhrispati ehk Jupiter tähendab „Jumalate Õpetaja“ Sanskriti keeles. Jupiter sümboliseerib suuri teadmisi ja tarkusi. Ta on nõuandja, õpetaja. Hea Jupiteri asetus kaardis viitab headele suhetele preestrite, juriidika ja õigussüsteemiga, finantsmaailmaga jne. Jupiter julgustab õiglust kui ta on valesti käitunud. Jupiter on suur planeet, seega see sümboliseerib suurustusi ning tal on harjumus kõike, mida ta mõjutab, laiendada.

Näitena, kui Jupiter mõjutab inimese tõusutähte, andes talle suurema/paksema keha. Kui Jupiter mõjutab maja, mis iseloomustab raha, siis on kombeks sellel rahal kasvada. Jupiter teises või kolmandas majas muudab inimest väga suhtlemisaldiks, rääkides vaimsusest, mis on Jupiteri üks omadusi. Õpetajad ja nõuandjad on alati heatahtlikud, seega on nad meeldivad ja väga lahked.
Jupiter on kõige parem planeet astroloogias, sest see esindab väga paljusid positiivseid asju meie elus.

Ta esindab teadmisi, tarkusi, järeltulijaid. Teda seostatakse laienemise, kasvu ja õnnega. Jupiteri parim positsioon asub Vähi märgis, kus ta on kõrgendatud seisus. Kõige ebasobilikum märk Jupiteri jaoks on Kaljukits, kus ta on nõrgestatud olekus. Jupiteri juhib Kalade ja Amburi märke ja samuti maju, mis nendes märkides asuvad. Jupiter aspektib 3 märki – 5ndat, 7ndat ja 9ndat märki edasi enda positsioonist.

Märksõnad: Vaimne õpetaja, juht, tõde, religioon, filosoofia, spirituaalsus, õigus, õnn, rikkus, laienemine, kõrgharidus, optimism, lahkus, lõbusus, enesehellitus, ülemäärasus, usk, lapsed, raha, abikaasa(naise kaardis), pikamaa reisid.

Päev: Neljapäev
Juhib: Ambur ja Kalad Kõrgendatud olek: Vähk Nõrgestatud olek: Kaljukits
Otsene tugevus: Esimene maja.

Veenus

Veenus tähendab ilustatud ja kujundatud asju, nt kunst, muusika, lilled ja armastus. Hea Veenuse positsiooni kaardis annab inimesele eelduse kogeda kõiki häid ja meeldivaid asju elus. Veenus esindab naudinguid, maitseid, seksuaalsust ja suhteid. Mehe sünnikaardis on Veenus abikaasa tähistajaks. Üldiselt tähendab Veenus inimsuhteid ja võimekust armastada.

Veenus võib inimese muuta inimese täielikuks hedonistiks ja inimeseks, kes tahab nautida või on efekt hoopis vastupidine – kõik sõltub Veenuse asetusest kaardis. Parim asetus Veenusele on Kalade märk, milles see on kõrgendatud olekus ja halvim Neitsi märgis, kus see on nõrgestatud olekus. Veenus juhib Kaalude ja Sõnni märke, seega juhib see maju, mis nendes märkides asuvad.

Märksõnad: Naiselik vaist, ilu, elegants, veetlus, rafineeritus, luksus, rikkus, sensuaalsus, karisma, glamuur, hea maitse, seksuaalne tõmme, mugavused, kunst, muusika, teater, armastus, naist mehe kaardis, meelte naudingud, suhkur, kiindumus, lilled.

Päev: Reede
Juhib: Sõnn ja Kaalud Kõrgendatud olek: Kalad Nõrgestatud olek: Neitsi
Otsene tugevus: Neljas maja.

Saturn

Saturni tuntakse astroloogias tema ringide poolest, mis teeb ta ainulaadeks terves päikesesüsteemis. Saturn esindab piiranguid, takistusi ja blokaade. Näiteks abielusõrmus on seotud Saturni ringidega, sest abielu eeldab teatud tegevuste takistamist ja piiramist, nt teiste naisega kurameerimist jms.

Saturn on Hindu astroloogias kõige välisem planeet ja tihti peale on tema, kes naerab viimasena. Saturn tähistab kõik võimalike lõplikke sündmusi, seega on ta paljude asjade „põhi“. Saturn tähendab surma ja aega. “Aeg parandab kõik haavad” või “aeg annab arutlust” on mõlemad väited, mida saame seostada Saturni energiaga.

Saturn on vana, madal, tööline ja must. Saturni iseloomustavad tumesinine ja must värv, mis tähendavad tõsidust, külmust ja lõplikust. Asjad muutuvad mustaks kui nad on surnud, kui neist on väljunud eluvärvid. Kui Saturn aspektib maja või planeeti, siis ta justkui suretab selle maja või planeedi välja. Näiteks, kui Saturn aspektib Kuud, siis inimene tunnetab Saturni efekte oma meeltes, mis lõpuks võib viia välja depressioonini.

Saturn on suur ja aeglane. Suured ja aeglased asjad põhjustavad palju pinget meie eludes, nii ka Saturn. Kui Saturn mõjutab midagi, see aeglustub, pingestab ja purustab oma meeletute piirangute ja raskuse tõttu. Positiivse aspektina, lisab Saturn fokusseeritust. Saturn muudab inimese keskendunuks ning kontrollivaks, mille tulemusena muutuvad teatud aspektid inimesele elus kvaliteetsemaks. Kõikide selliste omaduste poolest peetakse Saturni A-klassi halvaks planeediks, sest ta on võimeline põhjustama palju kannatusi ja valu.

Negatiivsetes majades (kuues, kaheksas, üheteistkümnes ja kaheteistkümnes maja) on Saturni mõjud vähendatud. Näiteks, kui Saturn asub kaheteistkümnendas majas, mis on kaotuste ja ohverduste maja, siis tähendab antud positsioon seda, et Saturn piirab ja takistab kaotuste esinemist, mis kokkuvõtvalt toimib kui kaitsev ingel. Saturn on nagu teemant, mis valmib pikema perioodile vältel kasutades suurt pinget ja kuumust.  Saturn tähendab süsi, pinget ja pikka perioode.

Niisiis, Saturn loob teemandi, mis on ääretult ilus ja vastupidav. Kui inimene on Saturni mõjude all, siis lõpuks saavad neist väga ilusad ja vastupidavad inimesed. Kõik võitlused elus, kuhu Saturn meid suunab, omavad selget eesmärki – õpetada meile midagi. Saturn juhib teatud tüüpi religioosseid inimesi, kes on väga põhimõttekindlad ja paindumatud. Saturnil on palju seoseid politsei tumesinise vormi ja preestrite musta rüüga. Mehed kannavad tihti tumedaid ülikondi, sest see reklaamib tõsist suhtumist oma tegemistesse.

Saturn juhib alamklassi töölisi, sest ta esindab ühiskonnas kõige madalamat kihti ja raskusi. Asjad, mis on külmad, tumedad, tugevad ja mis on toodetud suure pinge all, on Saturni kapsaaed. Lisaks juhib ta paljusid metalle ja rasketööriistu. Ta on justkui vana mees, kellele meeldivad vanad asjad. Saturn on kõige aeglasemini liikuv planeet ja seega esindab suuresti ajaga seonduvaid aspekte elus – vastupidavus, vastutustunne ja kohustused, raske töö, pikaealisus jne.

Teda kirjeldatakse kui piinade ja ebameeldivuste toojat, aga kui see on kaardis hästi paigutatud, on see parim kindlustus vaesuse kogemise vastu. Saturni parim positsioon on Kaalude märk, milles on see kõrgendatud olekus ja halvim märk on Jäär, milles on see nõrgestatud olekus. Saturn juhib Kaljukitse ja Veevalaja märki ning seega maju, mis neis märkides asuvad.

Märksõnad: Distsipliin, kord, struktuur, stabiilsus, lahutus, üksindus, limitatsioonid, hävitus, vaesus, surm, haigus, pessimism, mure, hirm, halb õnn, vananemine, hilinemised, keskendumine, depressioon, seotus, fikseeritud varad, maa, kinnisvara, kahtlus, foobia, tumedus, kannatus, lagunemine.

Päev: Laupäev
Juhib: Kaljukits ja Veevalaja Kõrgendatud olek: Kaalud Nõrgestatud olek: Jäär
Otsene tugevus: Seitsmes maja.

Rahu ehk Põhjasõlm

Rahu on sodiaagis punkt, kus Päikese ja Kuu teed ristuvad. Kui Päike ja Kuu kohtuvad selles punktis, siis tekib varjutus. Varjutus vähendab antud planeetide valgust, mille tulemusena väheneb samuti nende planeetide energia, mis määrabki ära Rahu mõju teie horoskoobis.  Rahu pole tegelikult füüsiline planeet, vaid teatud punkt kosmoses, millel on tohutu mõju.

Lõunasõlm ja Põhjasõlm on sodiaagis alati üksteise suhtes vastamisi ning neid arvutatakse Päikese ja Kuu orbiitidega, mis on suhtes Maaga. Need on gravitatsioonilised punktid ja põhjustavad Kuu värisemist. On teaduslik fakt, et kui Kuu saabub oma orbiidil neile punktidele lähedale, hakkab Kuu värisema.

Niisiis, kui inimesel on kaardis Kuu ühenduses naeltega, siis inimese meeled kipuvad olema häiritud. Antud väidet saame tõestada inimeste elude peal, kellel on selline aspekt. Eriti on selle aspekti efekt, kui nende punktide vahe on vähem kui 5 kraadi.

Rahu natuur on viha, ärevus, ärrituvus, äkilisus. Mõtle, kui sa just oled saamas midagi, mida sa väga ihkad ning äkiliselt ilmnevad asjaolud, mis rikuvad su plaanid. Rahu on kinnisidee, mille energia muudab impulssiivseks ja emotsionaalseks. Tema plahvatuslik olemus murrab traditsioone ja sümboliseerib tabusi.

Märksõnad: Kuulsus, äärmus, võõrad asjaolud, ilmalike ihade täitumine, staatus, prestiiz, võim, ilmalik edu, sisemine pinge, obsessiivsus, sõltuvus, psüühika, trendid, mürgid, ravimid, narkootikumid ja alkohol.

Kõrgendatud olek: Sõnn Nõrgestatud olek: Skorpion
Otsene tugevus: Kümnes maja.

Lõunasõlm ehk Ketu

Ketu ei ole planeet, vaid matemaatiliselt arvutatav punkt kosmoses. Kuna tal puudub „keha“, esindab see ebamäärasust, ootamatut fenomeni. Ketu on intelligentne, on seotud matemaatikaga ja teiste abstraktsete asjadega. Ketu asetus kaardis tekitab majas „ endasse imeva musta augu“ efekti. On tunne, et me tahame alati lisada ja lisada, et saada rahuldust, kuid me ei saa seda.

Meil ei saa iial olema liiast – maja, kus Ketu asetub, tunneme me alati puudust neist asjadest. Ketu esindab eraldatust, kaotusi ja vaakumi. Vaimseks arenguks on Ketu ääretult hea, materialisti jaoks jällegi ääretult halb. Vaimses plaanis tähendab see vabanemist piirangutest ja seotusest materiaalsusega. Ketu seitsme aastane planetaarne periood on aeg inimese elus, mil leiabki aset kõige laiaulatuslikum muude psüühikas. Sel ajal on fookus suunatud sissepoole, arutamaks ja mõistmaks olulist elus. Sel perioodil aset leidnud muutused on jäädavad, mil vabaneme kõigest (emotsionaalses, materiaalses kui füüsilises plaanis), mis ei teeni meie hinge.

Kui Ketu keha oli eemaldatud oma kehast, polnud ta enam Rahu meelte valduses ja sai vabaks. Ketu esindab vabastust meist endist, vaimset vabastatust. Selles mõttes on Ketu lõplikkus.

Hindu astroloogia mõistes, Ketu esindab vabanemist, Mokshat, mis on elu kõrgeim mõte. Peale materiaalsust, hakkame me otsima vabanemist materiaalsusest ja otsima sidet kõrgema jõuga. Vabanemine on meie kõrgeim eesmärk ja Ketu tähistabki Mokshat.

Lugedes astroloogilisi raamatuid, jääb mulje, et kõik nad on kirjutatud materiaalsest vaatenurgast vaadatuna. Ja tänapäevalgi, inimesed, kes on astroloogiast huvitatud, huvituvad sellest ainult oma materiaalse seisu parendamise eesmärgil, püüdes leida, kui hea on ja saab olema nende elu.

Raamatud ütlevad tihti, et Jupiter on kõige kasulikum planeet, kuid spirituaalselt mõtlevad astroloogid teavad, et vaimse arengu mastaabis on Saturn parem kui Jupiter. Jupiter juhib teadmisi, Saturn tõde, aga Ketu esindab Mokshat, kõige kõrgemat saavutust. Seega on Ketu kõige spirituaalsem planeet, kui Saturn on tema järel ja Jupiter alles kolmandal kohal.

Märksõnad: Kaotused, vabanemine, tarkus, ebakindlus, enesekahtlus, fantaasiad, segadus, otsustamatus, illusioonid, alkoholism ja narkomaania, tuli, vigastused, surm, vaimne sisekaemus.
Kõrgendatud olek: Skorpion Nõrgestatud olek: Sõnn
Otsene tugevus: Kaheteistkümnes maja.

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Kommentaare pole

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.