Kuu Rohinis – planeedid nakshatrades seeria

Kuu Rohinis – planeedid nakshatrades seeria

Nakshatra seeria toob teieni lühikese, kuid konkreetse ülevaate nakshatradest ja planeetidest neis nakshatrades. Esimeseks planeediks on Kuu, sest see mõjutab meid kõige intiimsemalt, st tunded, emotsioonid, alateadvus, hirmud, foobiad, harjumused, hoolitsus, kasvatus, emadus, mugavus, turvatunne. Kuu on kõik, mis paneb meid hästi tundma. Rohini nakshatra – Sõnni tähemärgis vahemikus 10°00´ kuni 23°20´ asuv üks kahekümne seitsmendik osa (1/27) Kuu orbiidil. Üks naksatra on 13°20´ lai ja igas tähemärgis asub 2.5 naksatrat. See on Sanskriti keelne tehniline termin, mida kasutatakse iidses geomeetrias, matemaatikas ja astronoomias.

Rohini – 10°00´ Sõnn kuni 23°20´ Sõnn
Sümbol – vanker
Astronoomia – Aldebaran
Valitsev planeet – Kuu
Jumal – Prajapati (Brahma fertiiline ja loov avatar)
Yoni – meessoost madu
Sanskriti tüvesõna tähendus, ruh – kasvama, tõusma, arenema
Shakti – Rohana Shakti või võime luua küllust

Kõik Kuu juhitud nakshatrad on emotsionaalselt tundlikud, intuitiivsed, reaktiivsed ja saadaval. Kõikide ühine nimetaja on kiindumus emasse. Brahma on hinduistlik loomise jumal ja Trimurti üks osa (koos Visnu ja Shivaga). Rohini Kuu inimene on viljakas, fertiilne ja neil on emotsionaalne vajadus olla tähelepanu keskpunktis. Rohini Kuu inimene on materiaalselt meelestatud ja vajab turvatunde tagamiseks luksuslike esemeid ja naudinguid. Rohini Kuu inimene võib tunda emotsionaalset sidet taimekasvatusega-ja teadusega.

Rohini Kuu annab aktraktiivse välimuse, nii meestele kui naistele. Üheks omaduseks on ilusad silmad. Rohini Kuu inimene vajab oma toetajate ja armastajate tähelepanu. Rohini Kuu lubab peaaegu alati lapsi noores eas (va Rahu-Ketu ja Saturni seotus). Rohini Kuu annab inimesele kalli ja eksklusiivse maitse, omades luksuslikku eelistust nii toidu, riietuse kui sisekujunduse osas.  Rohini sümboli kaarik viitab Rohini omadusele ja soovile koguda hordide kaupa ilusaid ja väärtuslikke esemeid ja asju. Kuu asetus Rohinis toob esile Rohini naiseliku, loova ja inspireeriva külje. Kui Rohiniga on seotud mehelikud planeedid (Rahu-Ketu, Saturn, Mars), siis võib esineda probleeme loovuse, erutatuse ja kirega. Pehmed ja head planeedid (Jupiter ja Veenus) Rohinis võimendavad loovust, kirge ja inspiratsiooni.

Rohinile tekitab stressi, kui keegi või miski on erilisem ja väärtuslikum, kui tema. Selline stressor vallandab kadeduse ja kriitikalaine, mille taustal võib Rohini paista ülbe ja ülemuslik. Rohini Kuu inimene võib ülevalt alla vaadata neile, kelle jaoks jäävad tema kõrged standardid püüdmatuks.

Järgmises kirjatükis kajastan Sõnni ja Kaksiku märgis asuvat Mrigrashira nakshatrat, seega püsige negatiivsed, et püsida lainel.

Õpetus sünnikaardi loomiseks –>  http://www.hinduastroloogia.ee/opetus-loo-isiklik-hindu-astroloogia-sunnikaart/