Kuu Krittikas – planeedid nakshatrades seeria

Kuu Krittikas – planeedid nakshatrades seeria

Nakshatra seeria toob teieni lühikese, kuid konkreetse ülevaate nakshatradest ja planeetidest neis nakshatrades. Esimeseks planeediks on Kuu, sest see mõjutab meid kõige intiimsemalt, st tunded, emotsioonid, alateadvus, hirmud, foobiad, harjumused, hoolitsus, kasvatus, emadus, mugavus, turvatunne. Kuu on kõik, mis paneb meid hästi tundma. Krittika nakshatra – Jäära ja Sõnni tähemärgis asuv üks kahekümne seitsmendik osa (1/27) Kuu orbiidil. Üks naksatra on 13°20´ lai ja igas tähemärgis asub 2.5 naksatrat. See on Sanskriti keelne tehniline termin, mida kasutatakse iidses geomeetrias, matemaatikas ja astronoomias.

Krittika – 26°40´ Jäär kuni 10°00´ Sõnn
Sümbol – leek
Astronoomia – koosneb 7. tähest Atlas, Eta, Merope, Electra, Pleione, Taygeta, Maia
Valitsev planeet – Päike
Jumal – tulejumal Agni
Yoni – naissoost kits
Sanskriti tüvesõna tähendus krit – lõikama, jagama, rebima, hävitama
Shakti – võime “põletada ja puhastuda” või Dahana Sakti

Emotsionaalses plaanis väga iseseisev ja enesekindel, kuid ettevaatlikum tuleb olla liigse teravuse eest, mis kontrollimatult, võib teha haiget lähedastele ja teistele inimestele. Krittika on äärmiselt karismaatiline (sest Krittikat juhib särav ja geniaalne Surya, Päike), seega on sobilikud igasuguse juhtivad positsioonid elus, mis teeb inimesest keskme, tsentri. Olete traditsioonide ja väärtuste kaitsja, omades suurt poliitilist jõudu. Krittika on sügavalt seotud tulega, leegiga. Agni mängib Krittika juures mõjukat rolli.

Krittikal on emotsionaalne vajadus särada, olla “laval” ja integreeruda teiste inimestega. Toidu valmistamine, kus kasutad tuld ja teravaid esemeid, võib olla vabaaja meelistegevusi. Tulenevalt sümboolikast on Krittika hea kokk, kellele meeldib teha süüa sõpradele ja perele.

Krittika jaguneb kahe sodiaagimärgi vahel, millest esimene ports asub Jääras ja kolm viimast portsu asuvad Sõnnis. Jäära sodiaagis asuv esimene pada on täis entusiasmi ja dünaamikat (Päikese mõju). Sõnnis asuvad viimased portsud (2-3-4) on mõjutad Veenuse poolt, st on harmoonilisem ja tasakaalukam asetus.  Krittika võib naissoost isikutele olla mõneti keeruline asetus, sest pidev seotus tähtsust täis meessoost isikutega, kes domineerivad ja konkureerivad, on emotsionaalselt kurnav ja frustreeriv.  Kuu Krittikas on emotsionaalne vajadus saada nõretavat ja järjepidevat kiitust või aplausi, sest ilma selleta võib Krittika langeda masendavasse meeleoluseisundusse. Ilma kiituseta teda justkui ei oleks olemas.

Krittika on tõeline kriitik, nii sotsiaalses kui intellektuaalses mõttes. “Parem õudne lõpp, kui lõputu õudus” suhtumine, tehes täiendusi ja parendusi kiirelt ja efektiivselt. Krittikal on sisemine emotsionaalne vajadus teravneda, tugevneda, kujuneda ja areneda. Tulenevalt kriitilisest mõtlemisest, võidakse sellega rikkuda oma isiklikud suhted, sest üleliigne kriitika pole intiimsuhtele kunagi hea.

Krittika kriitika võib olla vaid emotsionaalne enesekaitse. Krittika sõnadel on tõeliselt lõikav ja terav jõud. Negatiivsete omaduste hulka kuuluvad veel kannatamatus ja sallimatus. Stress ja ärevus avalduvad liigsöömises ja joomises.

Järgmises kirjatükis kajastan Sõnni märgis asuvat Rohini nakshatrat, seega püsige negatiivsed, et püsida lainel.

Õpetus sünnikaardi loomiseks –>  http://www.hinduastroloogia.ee/opetus-loo-isiklik-hindu-astroloogia-sunnikaart/

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,