Kuu Bharanis – planeedid nakshatrades seeria

Kuu Bharanis – planeedid nakshatrades seeria

Nakshatra seeria toob teieni lühikese, kuid konkreetse ülevaate nakshatradest ja planeetidest neis nakshatrades. Esimeseks planeediks on Kuu, sest see mõjutab meid kõige intiimsemalt, st tunded, emotsioonid, alateadvus, hirmud, foobiad, harjumused, hoolitsus, kasvatus, emadus, mugavus, turvatunne. Kuu on kõik, mis paneb meid hästi tundma. Bharani nakshatra – Jäära tähemärgis asuv üks kahekümne seitsmendik osa (1/27) Kuu orbiidil. Üks naksatra on 13°20´ lai ja igas tähemärgis asub 2.5 naksatrat. See on Sanskriti keelne tehniline termin, mida kasutatakse iidses geomeetrias, matemaatikas ja astronoomias.

Bharani – 13°20´ Jäär kuni 26°40´ Jäär
Sümbol – elevant
Astronoomia – koosneb 3 tähest Arietes 35, Arietes 39, Arietes 41.
Valitsev planeet – Veenus
Jumal – Yama
Yoni – meessoost elevant
Sanskriti tüvesõna tähendus Bri – kandma, toetama, hoolitsema, kaitsma
Shakti – “Võimekus puhastada ja eemaldada rikutus” või Apabharani Shakti

Bharani sümboliks on elevant, keda iidsetes aasia kultuurides kuni tänaseni on kasutatud transpordivahendina. Elevandid kandsid suuri raskusi ja tähtsaid ülikuid enda seljas, liikudes tasa ja targu. Bharani on seotud kogumisega ja kandmisega. Raskete kohustuste kandmine, pingesituatsioonides elamine, kõik mis lõpuks põhjustab läbipõlemist. Bharani Kuu on kirgliks, seksuaalne, kohusetundlik, hoolitsev ja kaitsev.

Bharani Kuu võib olla seotud pangandusega, investeerimisega, kogumisega, põllumajandusega. Neil on emotsionaalne vajadus (Kuu) koguda(Bharani) materiaalset ressursi(Veenus), mis kõikide inimeste puhul ei saa tõeks. Mõnedel juhtudel mõeldakse ressursi all ka vaimset varandust, mis väljendub kirjanduse, luule ja teadmiste najal – näiteks Jupiteri ja Kuu ühendus Bharanis. Jupiter sümboliseerib kirjandust, raamatuid, teadmisi ja perspektiive.

Tihti nende elu algab särava leegiga, palju tõotavalt, kuid kui puudub toetav planeet, siis edukus kustub. Saturn teatud kraadidel oleks toetavaks faktoriks, suutes luua edule ja elule vundamendi. Bharani isikud, eriti naised, on äärmiselt fertiilsed. Bharani üheks sümboliks on emakas. Emakas on eluliselt väga olulise tähendusega. Ema kannab emakas last 9 kuud, sünnitades lõpuks elusolendi. Bharani viitab võimele kanda, neil on lausa vajadus kanda, vastutada. Inimsuhetes on Bharani Kuu võimeline võtma suurema vastutuse – kas finantsiliselt, olmeliselt või emotsionaalselt.

Kõige selle vastutamise ja kandmise varjus on Bharani Kuu emotsionaalselt allasurutud, kus tuntakse end kinni, blokeerituna, kastis. Pideva allasurutuse ja pinge tõttu ollakse suures stressis. Pikaaegne stress toob murdepunkti, mis on kokkuvarisemise alguseks.  Bharani jumal on Yama, kes on surmajumal. Yama tähendab enesekontrolli ja Niyama tähendab praktiseerimist ja reguleerimist, st mõlemad on vajalikud terve ja õnneliku elu elamiseks. Bharani sõnum on enesekontroll, piirangud ja tolerants. Surmajumalast tingituna on Bharani seotud elu lõppemisega, surmaga. Hetkega, mil hing väljub kehast.

Järgmises kirjatükis kajastan järgmist Jäära ja Sõnni märgis asuvat nakshatrat Krittika, seega püsige negatiivsed, et püsida lainel.

Õpetus sünnikaardi loomiseks –>  http://www.hinduastroloogia.ee/opetus-loo-isiklik-hindu-astroloogia-sunnikaart/

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,