Kuu Ashwinis – planeedid nakshatrades seeria

Kuu Ashwinis – planeedid nakshatrades seeria

Nakshatra seeria toob teieni lühikese, kuid konkreetse ülevaate nakshatradest ja planeetidest neis nakshatrades. Esimeseks planeediks on Kuu, sest see mõjutab meid kõige intiimsemalt, st tunded, emotsioonid, alateadvus, hirmud, foobiad, harjumused, hoolitsus, kasvatus, emadus, mugavus, turvatunne. Kuu on kõik, mis paneb meid hästi tundma. Ashwini nakshatra – Jäära tähemärgis asuv üks kahekümne seitsmendik osa (1/27) Kuu orbiidil. Üks naksatra on 13°20´ lai ja igas tähemärgis asub 2.5 naksatrat. See on Sanskriti keelne tehniline termin, mida kasutatakse iidses geomeetrias, matemaatikas ja astronoomias. 

Aswini – 0°00´ Jäär kuni 13°20´ Jäär.

Sümbol – Hobused (pildil)

Astronoomia – koosneb 3 tähest, Hamal, Seratan, Mesratim

Valitsev planeet – Ketu

Jumal – Aswini Kumaras

Yoni – meessoost hobune

Sanskriti tüvesõna tähendus As – saavutama, võitma, vallutama, nautima

Shakti – “Eesmärgi kiire saavutamine” või Sidravyapani Shakti

Aswini nakshatra on intuitiivne, instinktiivne ja ekstsentriline. Nad vajavad vabadust, et end väljendada. Nad võivad olla upsakad ja nende füsioloogiline võimekus on võrdeline superinimlike võimetega kui rääkida vastupidavusest ja kiirusest. Nad võimelised kulutama suurel hulgal füüsilist energiat, et enda eesmärgid ellu viia.  Neile meeldib leiutada, olla unikaalne, kuid ei seo end mitte kellegagi, eriti emotsionaalselt. Neil on tugev emotsionaalne vajadus olla iseseisev ja enda elu peremees, tagudes elus läbivalt “oma trummi”. 

Ashwinil on peaaegu alati psüühiline ja hingeline kaksik, kelleks võib olla abikaasa, kaaslane, sõber või füüsiline vend/õde. Kuna Kuu nakshatrat valitseb Ketu, ollakse tihti emotsionaalselt eemaldunud ja soovitakse suhteid, mis on distantseerunud, saavutamatud või hoolimatud. Tänu enda iseseisvusele ja isoleeritusele, võidakse veeta palju aega üksi. Füsioloogiliselt elujõuline (Marss) + emotsionaalselt distantseeritud (Ketu) ema (Kuu). Ema võib olla seotud meditsiini ja tervenemisega. Ashwini jumal Aswini Kumaras on seotud teaduse ja meditsiiniga, st Ashwini inimestel on tugev seos nii meditsiini kui alternatiivmeditsiiniga. 

Järgmises kirjatükis kajastan järgmist Jäära märgis asuvat nakshatrat Bharanit, seega püsige negatiivsed, et püsida lainel.

Õpetus sünnikaardi loomiseks –>  http://www.hinduastroloogia.ee/opetus-loo-isiklik-hindu-astroloogia-sunnikaart/

Tags: , , , , , , ,