Hindu astroloogia – pilguheit aprillikuu liikumistele

Hindu astroloogia – pilguheit aprillikuu liikumistele

See artikkel keskendub taevalaotuses toimuvale ja prognoosib mida on oodata aprillikuus. Vaatame üle märkimisväärsemad liikumised sideerilises astroloogias ning nende mõjud. Tuleb meeles pidada, et iga sünnikaart on unikaalne ning üldistav info ei pruugi olla asjakohane ega täpne. Prognoosimisel on oluline aktiivne planetaarne ajaperiood, st ainult aktiivsed dasa* planeedid omavad mõju. Märkidest rääkides pean silmas tõusu-ja kuumärki. 

Päike, Sūrya: 01.04 kuni 14.04 transiit Kalades, Revati nakshatras. Alates 14.04 kuni 30.04 transiit Jääras, Ashwinis ja Bharanis.

Merkuur, Budha: 01.04 kuni 16.04 transiit Kalades, Purva Bhadrapada, Uttara Bhadrapada ja Revati nakshatras. Alates 16.04 kuni 30.04 transiit Jääras, Ashwinis, Bharanis ja Krittikas.

Veenus, Śukra: 01.04 kuni 10.04 transiit Kalades, Revatis. Alates 10.04 kuni 30.04 transiit Jääras, Ashwinis ja

Bharanis.

Marss, Kuja: 01.04 kuni 14.04 transiit Sõnnis, Rohinis ja Mrigrashiras. Alates 14.04 kuni 30.04 transiit Kaksikus, Mrigrashiras ja Ardras.

Jupiter, Guru: 01.04 kuni 05.04 transiit Kaljukitses, Dhanisthas. Alates 05.04 kuni 30.04 transiit Veevalajas, Dhanisthas.

Saturn, Śani: 01.04 kuni 30.04 transiit Kaljukitse, Sharavani nakshatras III padas.

Põhjasõlm, Rahu: 01.04 kuni 30.04 transiit Sõnnis, Rohini nakshatras III pada.

Lõunasõlm, Ketu: 01.04 kuni 30.04 transiit Skorpionis, Jyestha nakshatras I pada.

12.04 kell 4:32 toimub Kuu loomine Kalades, Revati nakshatras

27.04 kell 6:32 toimub täiskuu Kaaludes, Swati nakshatras, Päike liigub Jääras, Ashwinis

Eelmisel kuul alguse saanud Marsi-Rahu ühendus Sõnnis hakkab tasapisi oma mõju kaotama ja hääbub lõplikult 09.04. Sellega kaob ka eksessiivne energia ja mõtlematus, mis muutis ajad ärevaks. Marsi-Rahu ühendusega ärkas meie seesmine sõdalane, kuid hägustus eesmärki, mille eest seistakse. Sellepärast tekkisid vastuolud ja arusaamatused nagu seeni pärast vihma. Päikese-Veenuse-Merkuuri liikumine Kalades avab inimteadvuse düstoopiale, sillutades tee täiesti uudsesse ja alternatiivsesse maailma. See maailm on harmooniline, õilis ja koostööl põhinev. Siiski selle varjus minnakse segadusse, sest aetakse segi faktid ja ideoloogia, ideaalid ja reaalsus jne.

Merkuur, mis on üks pragmaatilisem taevakeha, ei tule toime Kalade sogases veekogus. Kalad on Merkuuri jaoks kõik, mida viimane põlgab, st spirituaalsus, religioon, ohverdav, laialivalguvus, abstraktsioon. Merkuurile meeldib detailne täpsus ja faktipõhine andmeedastus ja Kalade emotsionaalsuses on kõik need asjad segipaisatud ja ebaloogiliselt edastatud. Samas on Veenuse liikumine Kalades hea aeg inimsuhetele, sest inimesed tunduvad poeetilised, salapärased ja unelevad. Selline ühendus on potentsiaalne romantika renessanss, millega müstifitseeritakse inimest või inimsuhteid, andes neile justkui jumala staatuse. Inimsuhted luuakse salajas, “telgitaguses” keskkonnas või kokkulepped ja tehingud tehakse tavapärasest suletumas keskkonnas. Inimesed viivad kokku ideaalid ja pragmaatilistel kaalutlustel on vähem jõudu.

Veenuse-Merkuuri-Päikese ühendust mõjutab Saturn, mis oma kolmanda aspektiga Kaljukitses lausub “Peatu ja kuula”, sest tark ei torma. Selline kombinatsioon viib kas selleni, et jutlus seiskub täielikult või jätkub katkendlikult. Maamärkide seotus toob alati kaasa mingi maise seotuse, aheldatuse, mis piirab tegevusvabadust ja liikumist. Saturni kolmas aspekt on alati pingust ja distsipliini eeldav, st õnnestumiseks peame oma asju korraldama distsiplineeritul ja süsteemsel moel. Saturn pöördub järgmine kuu retrograadseks ja liigub tagasi Kaljukitse sodiaagis, kuid sellest juba järgmisel korral.

Aprilli teine pool on aktiivsem, erksam ja loovam. Aprilli teisest nädalast alates liiguvad Veenus, Merkuur ja Päike Jäära sodiaagimärki. Veenus liigub 10.04, Merkuur 16.04 ja Päike 14.04. Jäära valitseb Marss ja Päike on kõrgendatud olekus. Jäär on sodiaagi esimene märk. Sellise ühendusega on aeg tagasi saada oma isiklik võim, karisma ja staatus. Planeetide liikumine Kaladest Jäära on justkui talveunest ärkamine. Vagast ja sügavast veeelemendist jõulisse ja leegitsevasse tuleelementi tekitab intentsiivse reaktsiooni. Kõrgendatud Päike on enesekindel, kuid mitte mölaklikul ja üleoleval viisil. Suhtlusviis on ekspressiivne ja enesekindel, kohati isegi kirglik. Jäär annab oma veendumuste väljendamisel rohkesti jõulisust ja enesekindlust, mis mõjub inimsuhete loomisele hästi. Koos kevadise looduse tärkamisega, tärkate ka teie.

Jupiter vahetab kuu alguses märki, liikudes Veevalaja sodiaagimärki. Kuni selle ajani heitis Jupiter oma “kaitsva” aspekti teistele maamärkidele, siis nüüd heidab teistele õhumärkidele – Kaksikud ja Kaalud. Koos Jupiteriga liigub ka Marss Kaksikusse. Marss ja Jupiter on omavahel nö “sõbrad” ja toetavad teine teist. Kui Marsi liikumine Kaksikusse muudab suhtlemisstiili aggressiivsemaks ja teravamaks, siis Jupiter pehmendab ja lisab olukorda juurde küpsust ja tarkust. Rahu-Ketu telg jätkab uitamist Sõnni-Skorpioni teljel, mt et rindel on muutusteta.

  • Tulemärgid: Jäär, Lõvi ja Ambur – kuu esimene pool on töisem ja praktilisem, sest tähelepanu vajavad igapäevaelu küsimused. Aprilli teine pool, kui Veenus-Merkuur-Päike Jäära liiguvad, on elu energilisem ja elujõulisem. Ideest teostuseni on üks samm, sest õnn soosib alati neid, kes tegutsevad.
  • Maamärgid: Sõnn, Neitsi ja Kaljukits – kuu esimene pool tõsisem ja töisem aeg, sest asjad tahavad tegemist. Saabuvad tähtajad, kokkulepped ja unistused tahavad veel viimast pingutust. Kuu viimasel poolel saab mõtiskleda ja sisekaemuse abil jõuda arusaamistele ja järeldustele. Võta aeg maha, puhka ja saa endaga sõbraks.
  • Õhumärgid: Kaksik, Kaalud ja Veevalaja – kuu esimene nädal annab leevendust, kui Jupiter siseneb Veevalajasse. Kevade tärkamisega on õhumärkidel ideaalne ajastus, sest tõenäoliselt õnn saadab teid oma tegemistes. Marsi liikumine Kaksikusse suurendab küll julgust suhtlemisel, kuid ettevaatlik peaks olema sõjakuse ja pealetükkivuse osas.
  • Veemärgid: Vähk, Skorpion ja Kalad – kuu esimene pool on õnnelik ja harmooniline, tunnete end vabalt ja lõbusalt. Helde ja joviaalne meeleolu tõmbab magnetina inimesi ligi. Kuu teine pool on tõsisem ja praktilisem, sest tähelepanu vajavad igapäevaelu küsimused, raha, töö, tervist, töö. Kohusetundlikkus on väärtus.

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,