Brihat Samhita – Vivāha-paṭala – ülevaade planeetide mõjust abielule

Brihat Samhita – Vivāha-paṭala – ülevaade planeetide mõjust abielule

Brihat Samhita paragrahv 103 kirjeldab planetaarseid mõjusid abielule abiellumise hetkel. Vivāha tähendab sanskr. keeles abielu ja patala on ülevaade, kate. Brihat Samhita on kirjutatud kuuendal sajandil sri Varahamihira poolt, mis on kogumik Hindu astroloogiast, astronoomiast ja muust esoteerilisest. Artikkel on üles ehitatud järgmiselt: koosneb 12 + 1 punktist ja iga punkt sisaldab planeetide mõjusid astroloogilises majas. Kõik astroloogilised järeldused on kohased ainult abiellumise kontekstis.

 

1.Kui abiellumise hetkel asuvad Päike või Marss tõusumärgil, jääb naine leseks. Kui tõusumärgil asub Rahu, siis sureb poeg. Kui asub Saturn, siis saabub vaesus. Kui asub Veenus, Jupiter või Merkuur, siis on truudus. Kui asub Kuu, siis jääb mees leseks.

2. Kui abiellumise hetkel asuvad teises majas Päike, Saturn, Rahu või Marss, siis saabub vaesus    ja kannatused. Kui abiellumise hetkel  asuvad teises majas Jupiter, Veenus või Merkuur, siis saabub küllus. Kui teises majas asub Kuu, siis tuleb palju lapsi.

3. Kui abiellumise hetkel asuvad kolmandas majas Päike, Kuu, Marss, Jupiter, Veenus või Merkuur, siis saabub küllus ja palju lapsi. Kui    kolmandas majas asub Saturn, siis naisel on hea maine ja kui kolmandas majas on Rahu, siis võib mees jääda varakult leseks.

4. Kui abiellumise hetkel asub neljandas majas Saturn, siis on naisel probleeme imetamisega. Kui neljandas majas asuvad Päike või Kuu, siis esineb antipaatia. Kui neljandas majas asub Rahu, siis esineb truudusetust. Kui neljandas majas asub Marss, siis saabub väikene varakus. Kui neljandas majas asuvad Veenus, Jupiter ja Merkuur, siis on õnn inimeste õuel.

5. Kui abiellumise hetkel asub viiendas majas Päike või Marss, siis võib esineda lapse kaotus. Kui viiendas majas asuvad Jupiter, Veenus või Merkuur, siis on oodata mitut last. Kui viiendas majas asub Rahu, siis võib mees jääda varakult leseks. Kui viiendas majas asub Saturn, siis võib naine kogeda haigusi. Kui viiendas majas asub Kuu, siis võib lapsena sündida tütar.

6. Kui abiellumise hetkel asuvad kuuendas majas Saturn, Päike, Rahu, Jupiter või Marss, siis on naine lugupeetud inimene kogukonnas. Kui kuuendas majas asub Kuu, siis võib naine jääda leseks. Kui kuuendas majas asub Veenus, siis võib saabuda vaesus. Kui kuuendas majas asub Merkuur, siis saabub küllus ja konfliktsus.

7. Kui abiellumise hetkel asub seitsmendas majas Saturn, siis võib naine jääda leseks. Kui seitsmendas majas asub Marss, siis võib esineda vabaduse piiramist. Kui asub Jupiter, võib esineda vägivaldsust. Kui asub Merkuur, siis esineb õnnetust. Kui asub Rahu, siis varakuse kaotus. Kui asub Päike, siis esineb haiguste kogemist. Kui asub Kuu, siis toimub reisimine. Kui asub Veenus, siis naine võib varakult surra.

8. Kui abiellumise hetkel asuvad kaheksandas majas Jupiter või Merkuur, siis võib esineda lahkuminek. Kui kaheksandas majas asuvad Kuu, Veenus või Rahu, siis võib mees jääda leseks. Kui kaheksandas majas asub Päike, siis naine pääseb lesepõlvest. Kui kaheksandas majas asub Marss, siis naisel esinevad tervisehädad. Kui kaheksandas majas asub Saturn, siis saabub küllus ja partnerite vahel on sümpaatia.

9. Kui abiellumise hetkel asuvad üheksandas majas Veenus, Päike, Marss või Jupiter, siis naine on heatahtlik ja lahke. Kui üheksandas majas asub Merkuur, siis on naisel hea tervis. Kui üheksandas majas asuvad Rahu või Saturn, siis võib naine olla viljatu. Kui üheksandas majas asub Kuu, siis naine sünnitab tütred ja on uitava natuuriga.

10. Kui abiellumise hetkel asub kümnendas majas Rahu, siis naine jääb leseks. Kui kümnendas majas asuvad Saturn või Päike, siis võib naine teha pattu. Kui kümnendas majas asub Marss, siis naine võib varakult surra. Kui kümnendas majas asub Kuu, siis võib saabuda vaesus ja ebavooruslik käitumine. Kui kümnendas majas asuvad Veenus, Jupiter või Merkuur, siis saabub rikkus ja küllus.

11. Kui abiellumise hetkel üheteistkümnendas majas asub Päike, siis sünnib naisel palju poegi. Kui üheteistkümnendas majas asub Kuu, siis saabub küllus. Kui asub Marss, siis sünnib poeg. Kui asub Saturn, siis saabub varakus. Kui asub Jupiter, siis saabub pikaealisus. Kui asub Merkuur, siis elatakse külluses. Kui asub Rahu, siis naine sureb enne meest. Kui asub Veenus, siis saab naine rikkaks.

12. Kui abiellumise hetkel kaheteistkümnendas majas asub Jupiter, siis saab naine rikkaks. Kui asub Päike, siis saabub vaesus. Kui asub Kuu, siis kogutud varandus kaotatakse. Kui asub Rahu, siis käitub naine ebavooruslikult. Kui asub Veenus, siis käitub naine vooruslikult. Kui asub Merkuur, siis tuleb suur suguvõsa. Kui asub Saturn või Marss, siis naisele meeldib alkohol.

13. Kõige parem aeg abiellumiseks on õhtu. See on aeg vahetult enne päikeseloojangut, kus loomad aetakse aita ja valmistutakse ööpimeduseks. Sel tunnil abiellunutel on palju lapsi, õnne ja küllust. Seda tundi nimetatakse Godhūli Lagna. Sel ajal ei loe nakshatra, tithi, yoga ega tõusumärk. Sellisel tunnil abiellunud inimesed on õnnelikud.  Godhūli varieerub ja sõltub aastaajast, kuid on periood 12 minutit enne ja 12 minutit pärast päikeseloojangut. Godhūli tekib seitse maja edasi märgist, mil päike sel päeval tõusis. Seitsmes maja sümboliseerib abielu ja partnerlust, seega on soodne sellisele rituaalile.

 

Käsitletud punktidest ilmnes läbivalt joon, et head planeedid (Jupiter, Veenus ja Merkuur) teevad mistahes majas head ning halvad planeedid (Rahu, Saturn, Marss, Päike) tekitavad mistahes majas ainult kaost. Loendist on puudu Ketu, kuid seda sellepärast, et Rahu ja Ketu olid kunagi üks – üks ei eksisteeriks ilma teiseta. Kuna tekst koostati mitu tuhat aastat tagasi, siis tuleb seda teksti tõlgendades olla kriitiline ja mitte võtta sõna-sõnalt. Keskkond, võimalused ja elu on täna hoopis teised, mis olid need kuuendal sajandil, kui Varahamihira otsustas selle teose kokku klopsida. Täna on see hindu kultuuripärand, mida hakkan jupp haaval kajastama.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,