Sodiaagimärgid II

Sodiaagimärgid II

Sodiaagiring on lai 360º, mis jaguneb kaheteistkümne võrdse osa vahel, võrdudes ühe sodiaagimärgi laiuseks kolmkümmend kraadi (30º) , mida nimetatakse “rāsi-ks”. Rāsi tähendab portsu, piiritletud osa (vt. sõnastikku). Igal märgil ehk rāsil on oma nimetus ning alajaotused ehk amsad.

Sodiaagiring on 360º/12=30º

Iga 30º rāsi hõlmab endas üheksat väiksemat osa ehk amsat, 30º/9=3º20´

9 amsat X 12 rāsi=108 amsat ehk osa.

#

Märk

Valitseja

Element

Sanskriti nimi

Maja

1

Jäär

Marss

Tuli/dharma

Mesha

I maja

2

Sõnn

Veenus

Maa/artha

Vrishaba

II maja

3

Kaksikud

Merkuur

Õhk/kama

Mithuna

III maja

4

Vähk

Kuu

Vesi/moksha

Karkata

IV maja

5

Lõvi

Päike

Tuli/dharma

Simha

V maja

6

Neitsi

Merkuur

Maa/artha

Kanya

VI maja

7

Kaalud

Veenus

Õhk/kama

Tula

VII maja

8

Skorpion

Marss

Vesi/moksha

Vrishchika

VIII maja

9

Ambur

Jupiter

Tuli/dharma

Dhanus

IX maja

10

Kaljukits

Saturn

Maa/artha

Makara

X maja

11

Veevalaja

Saturn

Õhk/kama

Kumbha

XI maja

12

Kalad

Jupiter

Vesi/moksha

Meena

XII maja

Igal märgil on kaasasündinud või loomupärased omadused, sõltumata mis asetusega nad sünnikaardis asuvad. Jäär on alati võitleja ning näitab initsiatiivi valdkonnas, mida see sünnikaardis valitseb. Kaksikud on alati õpihimulised ja “multi-taskijad” valdkonnas, mida see sünnikaardis valitsevad. Seega käivad märkide energiad alati teine-teisega käsi-käes, hoolimata asetusest.

Kui loome sünnikaardi, arvutades tõusumärgi ja lisamata planeedid, saame aimu hinge arengust ning elus kogetavatest energiates, ilma et teostaksime pikemat analüüsi. Kuidas? Luues sünnikaardi, loome struktuuri sünnikaardile, mille tulemusena paigutub igasse majja mingi märk. On teada, et igal märgil on valitseja või juhtplaneet, mis sümboliseerib ja iseloomustab märki kõige enam. Sellest johtuvalt kaasnevad märgi paigutusega majas ka märgi valitseja energiad.

Skorpioni tõusumärk – VII maja on Sõnn, mida valitseb Veenus. On selge, et sellise tõusumärgiga inimene tõmbub alateadlikult inimeste poole, kes on sensuaalsed, meelelised, kindlameelsed ja turvalised. Me näeme, et Veenuse energia, sõltumata Veenuse enda asetusest sünnikaardis, on esindatud VII majas.

Lõvi tõusumärk – VIII maja valitseb Kalad, mida valitseb Jupiter. On selge, et sellise tõusumärgiga inimene tuleb elu heade ja halbade muutustega toime lootuse ja inspiratsiooni toel, otsides tarkusi müstikast ja okultismist.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kommentaare pole

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.