Retrograadne Veenus – inimsuhted kõverpeeglis

Retrograadne Veenus – inimsuhted kõverpeeglis

Retrogratsioon (vakra) on nähtus, kus planeet muudab oma tavapärast trajektoori ja asub nähtavalt liikuma tagasi suunal. Astronoomilises mõttes on enamasti tegemist optilise illusiooniga, mis on tingitud planeetide orbitaalsest liikumises päikesesüsteemis. Siiski iidseid tähevaatlejaid see fenomen hämmastas ja nõnda anti sellele ka sisu ja tähendus.

Sanskriti keelne termin vakra tähendab kõver, kurviline, ebaaus, lokkis, väändunud, painutatud. Vakra on seisund, mil energia ei liigu lineaarselt ja nö otse, vaid kõverdunult ja ebastandardselt. Vakra planeet omistab cesta bala, mis tähendab nö enesekindluse saavutamist. Sanskr keelne termin ceṣṭa tähendab liikumine, tegutsemine, pingutus, koormamine, teostamine ning bala on tugevus, st pingutus tugevus, tegutsemistahe, tahtejõud.

Retrograadne planeet eeldab suuremat pingutust kui otseselt liikuvad planeedid, sellepärast ka suur cesta bala, mis varustab inimese vajaliku tahtejõuga. Suurem pingutus väljendub tavaliselt korduste tegemisest, st mingi kogemuse mitmekordne kogemine (see vajab olemuslikult suuremat pingutust), et saavutada oodatud tulemus. Retrograadse planeediga kaasub alati üks konks – tulemuste materialiseerumine võtab kauem aega, kuid kui ühel hetkel hakkavad tulemused ilmnema, on saabuvad viljad tugevamalt tuntavamad.

Transiitne Veenus on retrograadne alates 19.12 kuni 29.01.2022, st 42 päeva. Retrogratsioon algab (3°) Kaljukitses, Uttara Ashada naksatras ja lõppeb  (19°) Amburis, Purva Ashada naksatras. Mida tähendab Veenus?

Veenuse sõnastikust leiame: tasakaal, väärtus, harmoonia, õiglus, kaubandus, läbirääkimised, koostöö, liit, kokkulepe, sõidukid, abielu, inimsuhted, nauding, ilu, kunst, naised, sensuaalsus, lepingud, lubadus, dekoratsioon, materiaalne varakus ja ressursid, kogumine, tants, seksuaalne tõmme, hedonism, sotsiaalsus, õnnelikkus, raha, söök, jook, suhkur, vääriskivid ja ehted, kultuur, karisma.

Veenus sümboliseerib kõike seda, mida moodne inimene ihkab ja naudib. Niisiis lisab algav retrograadsus neisse asjadesse pisut ebakindlust ja teadmatust. Nagu öeldud, ei liigu retrograadne energia lineaarselt, vaid kõverdi ja väändunult. Võimalik, et naudingud ja meelelahutus, mida otsime on natuke teistsugusem kui tavaks. Külastame üritusi ja kokkusaamisi, mida tavaliselt ei külastaks. Tõenäoliselt avastame enese jaoks midagi uut ja huvitavat. Teisalt võib selline paindlikkus ja ootamatus tekitada ebakindlust ja ärevust. Sõlmitud liitude ja kokkulepetega kaasuvad ettenägemata väljakutsed, mille lahendamine nõuab suuremat pingutamist, et kokkulepe oleks jätkuvalt vettpidav. Võimalik, et näete oma inimsuhteid täiesti uues valguses või hakkate neis märkama mingeid ebakõlasid või vastuolusid.

Valdav osa retrograadsuse tsüklist toimub Amburis. Veenus Amburi õlal väärtustab humanistlikku ideoloogiat, doktriine, filosoofiat, abstraktsioone, religioosseid traditsioone, õpetusi, rituaale, tseremoniaalset koosviibimist. Meeldivaid elamusi pakuvad erinevad kultuurid ja maailmavaated, inimestest pakuvad enam huvi õpetajad, preestrid, vaimulikud, mingi eluala spetsialistid, kellel on olemas võimekus juhendada ja pakkuda tuge (eelkõige filosoofilises mõttes).

Samas muudab olukorra keerulisemaks Paap Kartari jooga, st Veenuse mõlemal poolel asuvad naturaalselt pingelised planeedid. Marss ja Ketu liiguvad Skorpionis ja Saturn liigub Kaljukitses + Päike liigub Amburis. Õrn ja tundlik Veenus on agressiivses ja kaootilises keskkonnas, st Veenuse meeldivad omadused on justkui allasurutud. See võib kaasa tuua mitmeid dogmaatilisi vaidlusi, konflikte ja arusaamatusi väärtushinnangute mõttes. Ei suudeta teine teisega kokkuleppida, teine teisega arvestada ja toimub pidev jõuline dogmade peale surumine ja propageerimine.

Retrograadne energia on alati introspektiivne, st vaata enda sisse ja mõista, mida väärtustad, hindad ja armastad – mis pakub naudingut ja toob harmooniat.  Võimalik, et aset on leidnud mingi hälbeline käitumine, mida on nüüd hea korrigeerida ja lahti mõtestada. Kae üle inimsuhted ja väärtushinnangud – kinnista vajalik ja kaota ebavajalik. Retrograadsus on nagu revisjonikomisjoni ette astumine ja auditi koostamine.

 

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,