Rahu-Ketu telg vahetab tähekogumit – lühike ülevaade

Rahu-Ketu telg vahetab tähekogumit – lühike ülevaade

13.02.2021 vahetab Rahu-Ketu telg naksatrat. Praegune liikumine Sõnni-Skorpioni teljel on jõudnud uude peatükki, alustades teekonda Rohini-Jyestha teljel. Rohini asub Sõnnis 10 kraadi 00 minutit kuni 23 kraadi 40 min ja Jyestha asub 16 kraadi 40 min kuni 30 kraadi 00 min Skoprionis. Tulenevalt tõsiasjast, et Rahu-Ketu liiguvad alati retrograadses olekus ehk kellaosuti liikumise suunas, Rahu liigub Rohini viimasesse ehk neljandasse amsasse. Rohini neljas ehk viimane pada asub Vähi märgis. Ketu liigub Jyestha teises amsas, mis asub Kaljukitses. Rahu transiit Rohini neljandas amsas kestab kuni 14.03.2021.

Rohini on naksatra, mida valitseb Kuu ja jumal on Brahma. Literaalselt tähendab Rohini ambitsiooni. Rohini on Brahma naksatra, millele meeldib luua. Luua meeldivaid kogemusi, ilu ja esteetikat. Rohini shakti on “Kasvatada kõiki ja kõike”, st mida kõike Rohini puudutab, see lokkab ja kasvab. Rahu on tabudemurdja, illusionist ja maag, kes annab meile tahte elada. Rahu on iha, instinkt, soov ja ellujäämisinstinkt on inimese ürgseim instinkt. Tarkade väitel on Rohini Rahu kõrgendatuse positsioon, milles väljendub Rahu natuur kõige paremini. Eksootiline Rahu käitub nagu ühiskonnast väljaheidetu, kelle maitsed ja väärtused pole ühiskonnas tolereeritud või neid ei tunta.

Rohini neljas pada on seotud Vähiga, st Kuu, meel, kodu, emotsioonid, tervis. On aeg kodusteks toimetusteks. Rahu on innovatsioon, areng, muutus, “Suur samm edasi”, st uus sisekujundus, dekoratsioon, renoveerimine, uuendamine, täiustamine, tehnoloogiline lahendus kodus või kodustest tingimustes aitab luua mõnusat ja turvalist olemist, mis on Vähile kõige iseloomulikum märksõna. Hea aeg korraldada sündmusi ja võtta kodus külalisi vastu. Siiski võib tulla esile liigne emotsionaalsus ja klammerdumine mugavustesse ja naudingutesse.

Jyestha on naksatra, mida valitseb Merkuur ja jumal on Indra. Indra on Jumalate Jumal, kes on esindatud nii Hinduismis kui Budismis. Indra on väekas, tahtejõuline sõjard, kes sõidab vankriga ja loobib piksenooli neile, kes ta teele ette jäävad. Mõistagi on tegemist intensiivse tähekogumiga, milles tulevad edukalt toime halvaloomulised planeedid (Marss, Saturn, Rahu ja Ketu).  Kuna Skorpion indikeerib sünnikaardis valdkonda, milles kogeme ootamatut muutust ja transformatsiooni, lisab see kogu kupatusele juurde süsteemsust ja distsipliini. Lood püsiva meditatsiooni või jooga graafiku, mida järgid. Loovkirjutamise projektid saavad konkreetse raamistiku ja ajatelje, mida järgida jne. Ketuga on olukord intuitiivne, st aisting tekib äkiliselt ja lõikava teravusega, mida pole võimalik ette näha. Täna sa ei tea, et hakkad homme mingit uut distsipliini praktiseerima. Võtke omaks see, mis tahab tulla, sest Ketu liikumine Skorpionis, Jyesthas on ideaalne aeg vabaneda alateadvuse kammitsatest ja harjumustest.

Rohini-Jyestha telg on ideaalne tasakaalupunkt ambitsiooni ja enesekontrolli vahel, st nagu köiel kõnd, millel tuleb ellujäämiseks hoida tasakaalu. Kaotades enesekontrolli, andume me ihadele ja tehes end haavatavaks. Samas säilitades enesekontrolli võime jääda ilma kogemustest, mida hiljem kahetsema hakkame. Ideaalne jooga, mida praktiseerida 🙂

Sõnastik –> http://www.hinduastroloogia.ee/sonastik/

Konsultatsioonid –> http://www.hinduastroloogia.ee/konsultatsioonid/

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,