Päikese ja Kuu ühendus

Päikese ja Kuu ühendus

Kord kuus saavad taevas kokku Päike ja Kuu. See on nagu kuninga ja kuninganna kohtumine, sest õukond, mida nimetame päikesesüsteemiks, troonivad just Päike ja Kuu. Mõlemad taevakehad on valguseallikad ja energeetilise duaalsuse etalonid taevas. Päike on päevategija ja Kuu on öötegija. Päike paistab ainult päeval, andes valgust ja soojust. Kuu valgustab ainult öösel, tuues rahu ja vaikuse. Kui Päike on mehelik ja maskuliinne energia, siis Kuu on naiselik ja feminiinne energia. Mehelik energia loob ja naiselik energia konserveerib. Mehelik energia on aktiivne ja naiselik energia on passiivne.

Bhagavad Gita 13.34

“O Bharata poeg: päike üksinda valgustab kogu Universumi. Sarnaselt elavale hingele kehas, valgustab teadvus kogu keha.”

Maitri Upanistad

“Meel võib olla samaaegselt nii orjuse algallikas kui vabanemise põhjus”

Mõlemad tsitaadid ilmestavad hästi mõlema taevakeha tõelist olemust. Päike on kui Universumi valguse looja ja teadvuse tooja. Kuu on kui tunnete ja aistingute sateliit, mis püüab nähtamatuid sagedusi ja laineid.

Kui need kaks taevakeha kohtuvad, sulavad mehelik ja naiselik energia üheks. St inimene, kellel on nataalne Kuu ja Päikese ühendus, on sisemises harmoonias oma naiseliku või meheliku MINA-ga. Mehed, kellel see ühendus, on kontaktis oma feminiinse poolega. Naised, kellel see ühendus, on kontaktis oma maskuliinse poolega.

Selles ühenduses kohtuvad Kuu rahustav ja hoolitsev energia ning Päikese loominguline ja teatraalne energia. Need inimesed on enesekindlad ja tundlikud, st nad on autentsed ja tõelised. Sest Päike on valgus ning kõik, millega Päike kokku puutub, kuumeneb ja saab valguse osaliseks. Kuumuse aspekt lisab inimese natuurile temperamenti, sest emotsioonid keevad kergesti üle (kui kiiresti sõltub planeetide kraadilisest kaugusest ja planeetide sodiaagimärkidest.  Mida kaugemal asuvad planeedid teine teisest, seda rahulikum on inimese loomus).

Inimesel esineb emotsionaalne vajadus (Kuu) olla tähelepanu keskpunktis (Päike), läbi mille saavutada aktsept (Kuu) oma identiteedile (Päike).

Selles ühenduses toimub tasakaalustamine emotsionaalse tundlikkuse (Kuu) ja ratsionaalse mõtte (Päike) vahel. Mis osa on domineerivam – kas ratsionaalne intelligentsus või emotsionaalne intelligentsus.

Kui Kuu asub kraadiliselt Päikesest eespool, on domineerivam emotsionaalne intelligentsus. Kui Päike asub kraadiliselt Kuust eespool, on domineerivam intellektuaalne võimekus. Loogika on lihtne, sest nad on sõbrad ja toetavad teine teist, ammutades üksteiselt jõudu. Päike valgustab Kuu emotsionaalset intelligentsust ja Kuu toetab Päikese ratsionaalset intelligentsust. Siiski liigne kraadiline lähedus (0°01´ kuni 5°) kuumutab ja ajab keema. Kuu on vesi ja Päike on tuli. Mis juhtub veega, kui ta keema läheb. Ära aurustub ja nii juhtub ka emotsionaalse intelligentsiga, kui tekib ärev või konfliktne olukord, sest inimesel võib olla harjumus ennast õigustada. Eneseõigustamine on ego (Päike) kaitsemehhanism.  Ühenduse negatiivset mõju alandab Kuu positiivne aspekt teiste planeetidega, näiteks Jupiteri aspekt või Veenuse aspekt, mis toob positiivseid elamusi ja kogemusi.

Igapäevases mõttes on Päikese ja Kuu ühendus Kuu loomise aeg, mis esoteerilises mõttes on müstiline aeg. Amāvāsyā on teatud ajavahemik, mil Kuu asub Päikesega kohakuti ja liigub vaikselt Päikese tagant, “sünnitades” uue Kuu. Hinduismis on Amāvāsyā rituaalide tegemise aeg, mil mälestada esivanemaid ja vabaneda negatiivsetest energiatest. Sel päeval tasub võtta aeg maha ja planeerida toimetused mõnele teisele päevale. Amāvāsyā päeval kaotab Kuu korraks (mõneks tunniks) oma valguse, st meie meeltes võib esineda kaos ja impulssiivsus. Võime teha meeltesegaduses valikuid ja otsuseid, mida tagantjärele hindame kui “mida hekki ma sel hetkel mõtlesin”.

Kuuendal septembril aset leidev Amāvāsyā on eriline, sest toimub esmaspäeval, st somavāti amāvāsyā. Soma on sanskriti keeles Kuu. Usutakse, et sel päeval mediteerides Kuu jumalale, saavutade meelerahu ja viljakuse. Samuti sel päeval paastudes puhastute emotsionaalselt meeles olevatest mürkidest ja toksiinidest.

Kuu ja Päikese mantra

OM shram sreem shraum sah chandraya namah 

OM hram hreem hroum sah suryaya namah

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,