Kuu Mrigashiras – planeedid nakshatrates seeria

Kuu Mrigashiras – planeedid nakshatrates seeria

Nakshatra seeria toob teieni lühikese, kuid konkreetse ülevaate nakshatradest ja planeetidest neis nakshatrades. Esimeseks planeediks on Kuu, sest see mõjutab meid kõige intiimsemalt, st tunded, emotsioonid, alateadvus, hirmud, foobiad, harjumused, hoolitsus, kasvatus, emadus, mugavus, turvatunne. Kuu on kõik, mis paneb meid hästi tundma. Mrigashira nakshatra – Sõnni tähemärgis vahemikus 23°20´ kuni 6°40´ Kaksikus asuv üks kahekümne seitsmendik osa (1/27) Kuu orbiidil. Üks naksatra on 13°20´ lai ja igas tähemärgis asub 2.5 naksatrat. See on Sanskriti keelne tehniline termin, mida kasutatakse iidses geomeetrias, matemaatikas ja astronoomias.

Mrigashira – 23°20´ Sõnn kuni 6°40´ Kaksikud
Sümbol – antiloobi/hirve pea
Astronoomia – Beta Tauri, Bellatrix, Lamba Orionis
Valitsev planeet – Marss
Jumal – Soma (Surematuse jumal)
Yoni – naissoost madu
Sanskriti tüvesõna tähendus mrig – otsima, uurima, avastama
Shakti – Prinana Shakti või võime tuua eneseteostust ja rõõmu

Mrigashira nakshatra on esimene tähekogum, mis loob silla maamärgi ja õhumärgi vahel. Selline seos annab sinu soovidele ja ideedele tiivad. Mrigashira nakshatra Sõnni osa (pada 1 ja 2) on seotud materiaalsuse ja muu igapäevaseeluga. Meeleline sensuaalsus ja lõbusus, mis aitavad maapealset paradiisi avastastada. Kaksikute osa (pada 3 ja 4) on seotud ratsionaalsuse, filosoofia, psühholoogia, teooriatega, tiheda kommunikatsiooniga, kolleegidega ja intellektuaalse võimekusega. Mrigashira Kaksikute poolik ei tule hästi toime hingeliste doktriinidega ja eelistab ratsionaalset ja pragmaatilist lähenemist.

Kuu Mrigashiras on ääretult tark, nutikas, kiire kohanemisvõimega ja haarab asju lennult. Naturaalne uudishimu ja entusiasm toovad ellu rohkelt seiklusi ja uudseid kogemusi. Mrigashirale meeldib nautida elu, vastavalt asetusele, st pada 1 ja 2 annab vaba voli meelelistele naudingutele ning pada 3 ja 4 sukeldub intellektuaalsetesse naudingutesse.

Naudingutele orienteeritus toob kaasa tahte otsida pidevat sensatsiooni ja elamust.  Naudingute üleküllus ja klammerdumine meelelistesse harjumustesse muudab Mrigashira inimesi rahutuks, tundlikuks, emotsionaalseks ja otsustamatuks. Ebapüsiv natuur tuleb eelkõige esile Kaksikute poole esindajates.

Tulenevalt nakshatra sümbolist, milleks on hirve või antiloobi pea, kattuvad osaliselt Mrigashira ja hirve isikuomadused. Nendeks omadusteks on: ujedus, kahtlustav, ettevaatlikus, kerglus, fragiilsus, tujukus ja uitav mõttemaailm. Iidsetes Veedalikes tekstides seostakse hirve looduse pehmete aspektidega ja romantismiga. Hirve on kujutatud kui kirjeldamatut, maagilist, pühalikku ja lummavat looma.

Suurimaks hirmuks on olla nähtamatu ja kaotada aistingud ümbritseva suhtes. St Mrigashira naturaalne motivatsioon on otsida, otsida kogemusi, inimesi ja olukordi, mis tekitavad meelelisi kogemusi. Selliste meeleliste kogemuste puudumine jätab neisse eluta ja tühja tunde, mistõttu tekib neil arusaam, et nad on nähtamatud ja neist justkui ei eksisteeriks. Parim leevendus hirmu leevendamiseks on mõistmine. Mõistmine enese ja ümbritseva osas aitab leida tasakaalu ning hoiab ära äärmustesse laskumise.

Emotsionaalselt puurivad ja uurivad inimesed, kellele meeldib alati teada, kus keegi on olnud või mida on teinud, st Mrigashira on tüüpiline “oma nina teiste asjadesse toppija”. Ideaalne asetus, et korraldada turismi või meelelahutusasutuse tööd, kus tuleb inimestega pidevalt suhelda ja luua sensatsioonilisi kogemusi. Neid huvitavad alati teiste mõtted ja ideed.

Järgmises kirjatükis kajastan Kaksiku märgis asuvat Ardra nakshatrat, seega püsige negatiivsed, et püsida lainel.

Õpetus sünnikaardi loomiseks –>  http://www.hinduastroloogia.ee/opetus-loo-isiklik-hindu-astroloogia-sunnikaart/

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,