Jupiteri liikumine Kaladesse

Jupiteri liikumine Kaladesse

Gurur Brahmā Gurur Viṣṇur Gurur devo Maheśvaraḥ
Guruḥ sākṣāt paraṁ Brahma tasmai śrī gurave namaḥ

Guru mu Brahma, Guru mu Visnu, Guru mu Siva

Guru on Ülim Brahma ja teadmiste allikas, Ma kummardan su ees Guru

Aprill on astroloogiliselt värvikas ja tegus kuu, sest märke vahetavad mitmed astroloogilised punktid, sh Jupiter, mis liigub Kaladesse. Teise seas vahetavad ka Rahu-Ketu oma telge, mille liikumine artha-moksha teljelt (sõnn-skoprion) dharma-kama (jäär-kaalud) teljele toob muutused nii kollektiivses kui individuaalses teadvuses. Mis on Jupiter?  Jupiter on päikesesüsteemi suurim planeet (va päike). Ühe teadmise kohaselt on Jupiter oma suuruse ja gravitatsioonijõu tõttu maakerale kui kaitseingel, mis takistab ja mõjutab teiste kosmiliste kehade liikumist maakera suhtes. Astroloogiliselt on Jupiter jumalate õpetaja (Devaguru). Artikkel kujuneb järgmiselt, st esimene pool kirjeldab Jupiteri olemust ja mütoloogiat ning teine pool keskendub Jupiteri liikumisele Kalade märgis.

Nagu heale lapsele tavaks, saame Jupiteri nimetata mitut moodi, nt Guru, Bhrispathi, Devaguru. Guru on keegi, kes eemaldab pimeduse. Guru on õpetaja, kes aitab õpilastel pääseda ignorantsusest, et püüelda valguse ja teadmise suunas. Guru on keegi, kelle pühalik teadmine suudab rahustada õpilaste rahutut meelt. Gu tähendab ignorantsust ja ru tähendab kedagi, kes eemaldab. Bhrispathi on palvuse või pühendumise jumal, keda peetakse religiooni, palvuste ja rituaalide peamiseks kehastuseks. Devaguru, st deva ehk pühak ning guru ehk keegi, kes vabastab ignorantsusest. Kõik mõtted, mida jumalad rakendavad on Devaguru mõttetöö tulemus. Bhrispathi on sügavamõtteline filosoof, kellel olid tugevad veendumused igas teemas.

Kuidas Jupiter siia ilma sai? Puranade* kohaselt on Jupiter Brahma pojapoeg. Kord olevat muutunud Brahma vallatuks kui nägi ühel rituaalil taevaseid teenijaid. Selle tulemusena Brahma ejakuleeris ja asetas oma seemne tulle. Tulest sündisid jumal Aṅgiras ja teised. Aṅgirase nimi tuletati põlevast söest ehk aṅgāra-st. Aṅgiras võttis naiseks Vasudā, kes sünnitas Aṅgirasele kaheksa last, kellest üks oligi Jupiter. Niisiis kõik sündinud pühakud said teadmiste abil üheks Ülima Hingega, mis vabastas neid kõiki ilmalikust elust ja valust. Jupiter oli üks kaheksast järglasest, kes saavutas kuulsuse tri-lokas (maa, taevas ja atmosfäär). Kuivõrd näeme praegu maailmas hea ja kurja võitlust, siis pärineb see vastasseis juba teadmata ajast kui Surad (jumalad) ja asurad (deemonid) hakkasid konkureerima külluse ja varakuse eest tri-lokas (taevas, maal ja atmosfääris). Tulenevalt jumalate soovist kindlustada võit deemonite üle, ülendasi jumalad oma õpetajaks Jupiteri. Asurad jagasid samasugust motivatsiooni ning ülendasid enda õpetajaks Sukra ehk Veenuse.

Mida tähendab Kalade märk? Kalad, st sanskr keeles Mīna, mis on sodiaagi viimane, kaheteistkümnes märk. Kalad on kõrgeim veemärk ja mokṣamārga, sümboliseerides teed vabanemise suunas. Kalade märgis kohtuvad kujutlusvõime, fantaasia ja transtsendentaalne eksistents. Kalade energia on unistav ja esoteeriline, asümmeetriline ja loominguline. Kalades peitub sild unenäomaailma ja “pärismaailma” vahel, mil toimub intuitiivne püüe kollektiivse tarkuse ja kaastunde suunas. Kehaosadest valitseb Kalade märk jalalabasid. Kalades asub lunaar astroloogia viimast üheksa amsat ehk osa, st Purva Bhadrapada pada 4; Uttara Bhadrapada pada 1-4; Revati pada 1-4.

Kalade märksõnad: altar, õnnistus, vesine, naiselikkus, tasakaal, lõplikkus, pühamu, intuitsioon, avatus, lõpetamine, kiretus, puhtus, immateriaalsus, vajaduste puudumine, säilitamine, vastuvõtlikkus, kaev, purskkaev, meditatsioon, rahu, ärkamine, isolatsioon, fantaasia, kollektiivsus igal tasandil, välismaa, ookean, kujutlusvõime, kaastunne, unenäod

Kalad on Jupiteri jaoks kodu, st siin keskkonnas saab Jupiter tunda end hästi ja väljendada end vastavalt oma loomule. Mida iganes Jupiter puudutab, see kipub laienema, st Kalades laieneb inimese arusaamine vaimsusest. Guru liikumine siin võimendab inimese usku arengusse nii indiviiditasandil kui ka kollektiivsel tasandil. Võib tekkida soov mediteerida või kogeda astraalrännakuid ja rituaale, st püüd areneda vahetult spirituaalseid tehnikaid kasutades. Võib tekkida soov veeta rohkem aega üksi isoleerituna maailmamürast ja kärast, et keskenduda sisekaemuse tegemisele. Mediteerimised, unenäod ning magamine võivad kaasa tuua “eluväliseid” kogemusi, st prohvetlikud unenäod, sagenenud deja-vu jne.

Guru liikumine Kalades annab globaalse ja rahvusvahelise maailmataju, kus tuntakse end Ühena kõikidega. Luuakse astraalsed sillad inimeste ja situatsioonide vahel, millel puudub näilik seos. Tekib usk pühadusse ja kõigesse, mis pole vahetult tajutav. Ideaalne aeg luua kontakte ja sidemeid inimestega, kes ei asu siin, vaid kaugel, seitsme maa ja mere taga.

Selle transiidi kohta öeldakse, et avaneb portaal kaitseinglitega kontakti saamiseks, kelleks on tihti meie esivanemad. Meil kõigil on olemas kaitseinglid ning sel transiidil võiks tekkida võimalus nendega kontakti saada kas mediteerimise, magamise või mõne muu vaimse praktika käigus. Lisaks on soovitatav lugeda vaimset ja transtsendentaalset kirjandust. Jupiter Kalades on väga heategevuslik, st isetu käitumine ja teiste teenimine tõstab inimkonna kõrgemale kui see oli enne seda transiiti. Meie kõigi vastutus on muuta elu maal paremaks.

 

Purana on iidne India kirjanduskogumik, mis hõlmab laia valikut teemasid, nt kosmoloogia, jumalad, jumalannad, pooljumalad, rahvuslood, kangelased, pühakud, filosoofia, teoloogia jne.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,