Hindu astroloogia – pilguheit jaanuarikuu liikumistele

Hindu astroloogia – pilguheit jaanuarikuu liikumistele

See artikkel keskendub taevalaotuses toimuvale ja prognoosib mida on oodata detsembrikuus. Vaatame üle suuremad liikumised ning nende mõjud. Tuleb meeles pidada, et iga sünnikaart on unikaalne ning üldistav info ei pruugi olla asjakohane ega täpne. Prognoosimisel on oluline aktiivne planetaarne ajaperiood, st ainult aktiivsed dasa* planeedid omavad mõju. Prognoosid lähtuvad hindu astroloogia tõusu-ja kuumärgist.

 

Päike, Sūrya: 01.01.2021 kuni 14.01.2021 transiit Amburis, Purva Ashadas ja Uttara Ashadas. 14.01.2021 kuni 31.01.2021 transiit Kaljukitses, Uttara Ashadas ja Sharavanis.

Merkuur, Budha: 01.01.2021 kuni 05.01.2021 transiit Amburis, Purva Ashadas ja Uttara Ashadas. 05.01.2021 kuni 25.01.2021 transiit Kaljukitses, Sharavanis ja Dhanisthas. 25.01.2021 kuni 31.01.2021 transiit Veevalajas, Dhanistas.

Veenus, Śukra: 01.01.2021 kuni 04.01.2021 transiit Skorpionis, Jyesthas. 04.01.2021 kuni 28.01.2021 transiit Amburis, Mulas, Purva Ashadas ja Uttara Ashadas. 28.01.2021 kuni 31.01.2021 transiit Kaljukitses, Uttara Ashadas.

Marss,Kuja: 01.01.2021 kuni 31.01.2021 transiit Jääras, Aswhini ja Bharanis.

Jupiter, Guru: 01.01.2021 kuni 31.01.2021 transiit Kaljukitses, Uttara Ashadas ja Sharavanis.

Saturn,Śani: 01.01.2021 kuni 31.01.2021 transiit Kaljukitses, Uttara Ashadas ja Sharavanis.

Rahu: 01.01.2021 kuni 31.01.2021 transiit Sõnnis, Mrigrashiras

Ketu: 01.01.2021 kuni 31.01.2021 transiit Skorpionis, Jyesthas.

Inimsuhete vallas on käimas huvitav transiit – Veenuse ühendus Ketuga, mis algab 25.12.2020 ja kestab kuni 04.01.2021. Veenus on suhted ja Ketu on minevik, seega üks märksõna on suhted minevikust. Inimesed, kellega oldi minevikus seotud, ilmuvad orbiidile. Ketu on rahulolematus ja sel transiidil võime tunda inimsuhetes rahulolematust ja huvipuudust. Võidakse murda lubadusi ja purustada liite. Kõige enam saavad kannatada sotsiaal-materiaalsed aspektid inimsuhetes, kuid kasulik aeg spirituaalsetele aspektidele. Otsitakse maagilist ja seletamatut sidet ja kogemust, mis tooks esile transformatsiooni psüühikas, kuid tulult. Skorpioni märk viitab transformatsioonile, mil muutub olemise seisund. On selleks liitude purunemine või vaimsel tasandil väärtushinnangute muutus, sõltub tõusu-ja kuumärgist.

Skorpionite ja Sõnnide paradiisis igav ei hakka, sest Veenuse ja Ketu ühendus leiab aset 1/7 maja teljel, olles otseselt seotud inimsuhete ja teiste inimesega. See transiit on kõige problemaatilisem Jäärade ja Kaksikute jaoks, sest leiab aset dusthana majades (tähendust vt. sõnastikust). Kui Veenus vahetab märki, siis olukord leevendub.

04.01.2021 kuni 15.01 liigub Veenus Mula naksatras, mis on inimsuhetele väljakutseterohke periood, sest Veenus on samuti seotud Ketuga (Mula on Ketu juhitud naksatra). Jäärade ja Kaksikute jaoks olukord leeveneb, kuid lõplik pingestatus kaob kuu viimaseks pooleks, kui Veenus on vahetanud naksatrat ja liigub Purva Ashada tähekogumis.

Sõnnide jaoks draama jätkub, sest Veenus liigub kaheksandas majas, st kas võidetakse lotoga või tuleb ilmsiks mingi saladus või seotus, mida ei tohiks eksisteerida. Kuu esimene pool on intensiivsem ja pingestatus hääbub kuu lõpuks.  Samas selleks ajaks kogetu mõjutab ja jätab oma jälje.

Jaanuaris on kõige tiheasustatum sodiaagimärk Kaljukits ja läbivalt asub selles märgis neli taevakeha. Planeeditele distantsi hoidmise nõue ei kehti, kuid selline populatsioon maamärgis viitab üheselt maiste ja pragmaatiliste asjaoludega tegelemist. Artha* märgid on materialistid ja toovad kaasa kohustused ja vastutuse. Artha märgid pole vabad, st alati on mingi maine asjaolu, mis hoiab ja piirab inimese liikumist. Kaljukits on karmasthana, st on seotud töö, valitsemise, bürokraatia ja reegliterägastikuga. Lõvide, Kaksikute ja Veevalaja jaoks on materiaalses mõttes stressirohke aeg. Tegevused on piiratud ja võimalused end realiseerida pole kõige paremad. Olulisem kui varem on enese eest hoolitsemine. Leidke aega enesetäiendamiseks, nii emotsionaalsel, füüsilisel kui spirituaalsel tasandil.

Marss liigub enda märgis, Jääras. Jaanuar on sündmusterohke kuu Jäärade ja Kaalude jaoks. Uue aasta lubadused, mida annate, saavad tänavu hea stardi. Alustage aastat entusiastlikult!

Marss heidab kaheksanda aspekti Ketule ja Skorpioni märgile, mis kuu esimeses pooles mõjutab inimsuhteid, materiaalseid väärtusi ja naudinguid. Hea aeg pahedest loobumiseks, uute kokkulepete sõlmimiseks ja aarete avastamiseks. Võimalik, et avastate endas ande või ootamatu tahtejõu, mida kasutate enda ja oma lähedaste heaolu tõstmiseks. Skorpion ja kaheksas maja on otseselt seotud psüühikaga, sügava alateadvusega, mille kontrollimatud jõud meie elu mõjutavad.

Jupiter ja Saturni megaühendus mõjutab igat elementi erinevalt. Spirituaalses plaanis on Jupiteri ja Saturni ühendus soodne õhumärkidele – Kaksikud, Kaalud ja Veevalaja. Kasutage seda aega emotsionaalse ja vaimse tasakaalu leidmiseks. Meditatsioon, müstika, esoteerika, teraapia, okultism, varjatud ja saladuslikud teadmised. Hea aeg luua püsiv ja stabiilne meditatsiooni rutiin. Eneseabi ja psüühilise tervenemisega seotud kirjanduse lugemine, rakendamine.

Materiaalses plaanis on Jupiteri ja Saturni ühendus soodne tulemärkidele – Lõvid, Ambur, Jäär. Transiit mõjutab eelkõige materiaalset varakust, staatust ja tööd. Kasutage seda aega oma elu struktueerimiseks ja materiaalsel kontrolli alla saamiseks – kulude/tulud, sissetulekud ja rahavood. Töökoha vahetus või kaotus ja edutamine. Situatsioonid, mis mõjutavad kõige enam materiaalset heaolu, vajavad selget visiooni ja tegevusplaani.

Eneseteostuse mõttes on Jupiteri ja Saturni ühendus soodne maamärkidele – Sõnn, Neitsi ja Kaljukits. Transiit mõjutab loovust, eneseväljendust, imagot ja hoiakuid. Kasutage seda aega vundamendi loomiseks, millest saab alguse uus MINA. Uus hobi või hariduslik ambitsioon avab uksed ja aknad, millest läbi vaadates näete täiesti uut elu.

Veemärkide jaoks on Jupiteri ja Saturni megaühendus aeg oma soovide ja eesmärkide elluviimiseks. Veemärgid on Vähk, Skorpion ja Kalad.  Looge tutvused ja kontaktid võrgustikega, mille abil realiseerite oma mentaalsed visioonid tegelikuseks. Skorpionitel on soovituslik alustada mingi uues oskuse arendamist, mis toob enesega kaasa uued mõtted ja arusaamad. Kalade jaoks megaühendus soodne aeg sättida paika tulevate aastate eesmärgid ja visioon. Vähkide jaoks võivad lüüa pulmakellad või sõlmitakse muu tähtis leping, mis saab järgnevat elu tugevalt mõjutama.

Om Namah Shivaya!

dasa* – planetaarne ajaperiood, “olemise seisund”

artha* – materjal, objekt, varakus, raha, töö, maamärgid.

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,