Astrofilosoofia – isiklik võim

Astrofilosoofia – isiklik võim

Laps sünnib sellisel ajahetkel, mil taevased kehad on matemaatilises mõttes harmoonilises vahekorras selle hinge karmaga. Ja selle karma aardekaardiks on horoskoop, mis sümboliseerib minevikku, mida ei saa muuta ja selle mineviku võimalikke tagajärgi tulevikus. See jällegi ei viita saatusele ja ettemääratusele, millel on juures hea või halb maik. Planeedid ei ole olemuslikult head või halvad, nemad vaid edastavad energiat, millel on sõnum. Sõnum, mille eesmärk on inimest intuitiivselt õpetada astuma välja klammerduvast elust ja pürgida vaimselt.

Kõik materiaalsed objektid, mida inimesed meeleliselt tajuvad, on tardunud energia. Iga objekt ja ese annab välja teatud tüüpi energiat, vibratsiooni. Sama on ka planeetidega, mida suurem on taevakeha, seda suurem on potentsiaalne energia, kuid planeedid ja teised objektid on elutud. Neil puudub teadvus, teadlikkus ja hing. Kummal pool on jõuvahekord selles suhtes? Inimese või objektide pool?

Inimese teadvusel on võime areneda, laieneda ja kõrgemas mõttes mateeriat mõjutada. Objektidel seda võimet ei ole. Miks on nii, et elatakse igasuguse müstitsismi taktis, lastes oma hinge ja teadvust juhtida välistel objektidel, millel puudub olemuslikult teadvusega samasugused võimed? Sest inimesed annavad neile selle võimu. Igas inimeses on piiramatu potentsiaal ja jõud, mille realiseerimiseks on vaja taipamist. Taipamine eeldab valguse toomist pimedusse, millega kaasneb teadmine. Ilma taipamiseta puudub neil teadmine oma supervõimest ja käiakse mööda pimedat alleed lootuses leida valgus. Eneserealiseerimine on sisemine tegevus, mitte väline. Välised tegevused on toetavad, nt rituaalid, palvetamised jms, kuid mitte ükski neist ei asenda teadlikkuse valgustavat jõudu. Ebausklik aukartus igasuguse müstilise ja esoteerilise suhtes muudab inimese masinaks, mis juhindub orjalikust programmist. Kui inimese teadvus on võimsam nähtus siin maamunal, siis milleks langeda orjusesse.

Siinkohal ma ei eita esoteerikat ja müstitsismi, vaid rõhutan, et teadvuse valgustava teadlikkusega saab võtta üle juhthoovad ning istuda rooli. Teadvuses on peidus üüratud vaimsed aarded, mille külge ei hakka ükski needus, planeet ega loits. Inimese teadvusel on võime kõike nähtavat ja nähtamatut ise mõjutada, st kui elu annab sulle sidrunid, siis inimteadvusel on võime teha sellest mahla. Keegi pole kohustatud mäluma haput sidrunit.

Mida siis teha?

Saa oma deemonitest teadlikuks, astu nendega poksiringi, sest on tõenäoline, et nende alistumine toimub väga ruttu. Sisemistel deemonitel on võim ainult siis kui nad opereerivad varjus, teadvuse pimeduses. Alistades sisemised deemonid, alistuvad ka välised deemonid, sest elu loomine käib seest välja, mitte vastupidi.

Õpi. Iga teadmine, mille oma teadvusesse istutame, laiendab inimese teadlikkust. Õppides elu ja Jumalat, juhindu intuitsioonist. Ajades südame asju, juhindu südamest. Tehes tööd, juhindu ratsionaalsest ajust. Vali igale etendusele sobilik rõivastus ja see kogetav inimteater on harmoonilisem kogemus.

Praktiseeri psühholoogilist distsipliini või nagu C. Jung tavatses öelda – vaimset hügieeni. Nõnda võtame kontrolli oma meelte ja vaimu üle, mitte ei võta meeled kontrolli meie üle. Kontrollides oma meeli ja vaimu, saame hoida need puhtad ja virgad. Sellises olukorras on isiku eneserealisatsioon rohkem soodustatud kui segaduses ja loiu vaimuga meelte puhul.

Tee trenni, loe raamatut, mediteeri, palveta, õpi, toitu, maga ja selliselt, et see toimub süstematiseeritult ja kindla struktuuri alusel. Põrud ja ei tule välja – väga hea, sest teemandid valmivadki pinges ja kuumuses. Kui kord juba teele asud, siis püsi sellel, sest ükski saavutamine ei ole lineaarne ja takistustest ei tasu lasta end hirmutada. Iga vinge ja väärtuslik nähtus/seisund nõuab ohverdusi ja mis puudutab sisemist pürgimist, siis tavalised ohverdused on aeg ja isiklik mugavus.

Kõik need tegevused on tasuta ja koheselt realiseeritavad, sest inimesel on võim – julge ainult vaadata enda sisse.

Tags: , , , , , , ,